- Reklama -
DomůZajímavostiMýdlová hmota aneb jak si vyrobit vlastní mýdlo?

Mýdlová hmota aneb jak si vyrobit vlastní mýdlo?

Možná si nyní budete říkat, že výroba vlastního mýdla je nejenom časově náročná, ale hlavně neekonomická. Pořizovací cena mýdel v supermarketech totiž není nijak vysoká, nicméně o jejich nepříznivých vlivem na pokožku se stále více diskutuje. Proto se stále větší množství lidí snaží o výrobu vlastního mýdla z kvalitních surovin a vonných esencí. Mýdlová hmota je totiž dostupná ze specializovaného e-shopu za rozumnou cenu.

Co při výrobě potřebujete?

Hotová mýdlová hmota je při výrobě vlastního mýdla neuvěřitelným ulehčením celého technologického procesu, protože vytvoření kvalitní směsi není vůbec nic lehkého. Kromě mýdlové hmoty však budete potřebovat také silikonové formičky, nádobu na rozehřátí mýdlové hmoty a také několik špachtlí a metliček na míchání. Pomocí těchto jednoduchých pomůcek a snadného návodu si vyrobíte vlastní mýdlo, které vám budou všichni kamarádi závidět. Nezapomeňte si připravit ani odstraňovač bublinek a vonnou esenci.

Jak při výrobě postupovat?

Postup při výrobě domácího mýdla je relativně jednoduchý. Nejprve je třeba rozehřát mýdlovou hmotu ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě. K tomu je zapotřebí dosáhnout teploty minimálně 80 °C, avšak voda se nesmí v lázni začít vařit. Po rozpuštění předpřipravené směsi přidejte vonnou esenci a barvivo. S éterickým olejem však můžete šetřit, protože na 100 gramů mýdlové hmoty bohatě postačují 2 až 3 kapky.

Které esence přidat?

Jakmile vzniklou směs dostatečně promícháte, můžete ji nalít do připravených formiček a nechat vychladnout na chladném místě. Jakmile mýdlo dostatečně vytvrdne, vyklepněte jej a nic vám nebude bránit v jeho používání. Obrovskou výhodou při výrobě domácího mýdla je možná variabilita, protože můžete použít prakticky jakoukoliv esenci z nabídky specializovaného e-shopu. K dispozici je řada vonných esencí, které jsou samozřejmě 100 % přírodní a mezi nimiž si určitě vyberete.

Výroba vlastního mýdla není tak složitá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pokud vás tato myšlenka láká, tak neváhejte a objednejte si vlastní mýdlovou směs.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img