- Reklama -
DomůVařeníJezte chytře, prospějete sobě i své peněžence

Jezte chytře, prospějete sobě i své peněžence

Rozdíly mezi bohatými a chudými lidmi jsou také v jejich myšlení. Chudí lidé nakupují to, co chtějí a o čem si myslí, že to musí mít. Bohatí lidé kupují jen to, co doopravdy potřebují. Své nákupy nejprve podrobí racionální analýze, zhodnotí své potřeby, kvalitu výrobku a jeho cenu, a teprve pak produkt opravdu koupí. Nebo, a to mnohem častěji, nekoupí. Podobně přistupují bohatí a úspěšní lidé i k nákupu potravin.

Vyhněte se fast foodu

Vynechme herce, zpěváky a další celebrity, které ke svému úspěchu a bohatství nepřišly ani tak díky bystré investorské či podnikatelské mysli, ale spíše díky jiným silným stránkám svých osobností. Ano, umělce a další celebrity sice klidně ve fast foodu fotografové vyfotí, ale jednak může jít o domluvenou reklamu, a jednak jde o stejný typ celebrit, které propadají alkoholovým a dalším závislostem, depresím a podobně. Inspirovat byste se raději měla u úspěšných lidí, kteří do rychlého občerstvení nechodí. Tím máme na mysli například:

  • Zakladatele velkých firem
  • Manažery nadnárodních korporací
  • Přední investory

Jezte sezónní potraviny

Zatímco fast foody nejsou přes svou zdánlivou cenovou dostupnost nikterak levné, kvalitní sezónní potraviny ano. Kromě toho jsou zdravé. Některé, jako třeba mandarinky, mají sezonu v době, kdy v České republice ovoce ani zelenina nedozrává, a tak vám pomohou nahradit výpadek vitamínů, které jinak čerpáte z tuzemských zdrojů. Sezónní potraviny musí být samozřejmě čerstvé.

V jednoduchosti je síla

Pokud jde o přípravu pokrmů, platí, že v jednoduchosti je síla. Na tomto principu je ostatně postavena současná moderní gastronomie – není třeba na talíři nakupit páté přes deváté a zahltit chuťové pohárky tisíci různých chutí. Bohatě postačí připravit jednoduché jídlo z několika kvalitních čerstvých surovin, které se k sobě skvěle hodí. Ušetříte tak čas i peníze.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img