- Reklama -
DomůKrásaMořská sůl mi pokaždé zlepší náladu

Mořská sůl mi pokaždé zlepší náladu

Mořská sůl je pro mě doslova balzámem na duši. Pokaždé, když si přidám sůl do koupele, cítím se jako znovuzrozená. Jelikož kupuji primárně sůl z Mrtvého Moře, která se pyšní obsahem soli ve výši 32 až 34 %, což je ve srovnání s ostatními solemi z jiných moří, které mají obsah soli zhruba 3 až 4 % naprosto nesrovnatelné. Kromě jiného tato sůl obsahuje až 21 přírodních minerálů, které z ní dělají naprostý skvost mezi mořskými solemi. Manžel mi tuto sůl objednává pravidelně, jelikož ví, že v momentě, kdy mi sůl dojde, začnu mít špatnou náladu a není se mnou řeč. 

Sůl z mrtvého moře je nenahraditelná

Sůl z mrtvého moře je jednoznačně nenahraditelná. Mrtvé moře totiž leží zhruba 400 metrů pod úrovní hladiny moře a po celý rok se teplota moře pohybuje okolo 30 až 45 stupňů Celsia. Velký vliv na kvalitu moře má také jeho relativní vlhkost, která se pohybuje v rozmezí 30-45 %. Kamarádka mi rovněž prozradila, že na kvalitu této soli má významný vliv také jedinečné sluneční záření. Tato informace pro mě byla zcela nová a jsem za ní nesmírně vděčná. Alchymie kolem Mrtvého moře mě totiž vždycky velmi fascinovala. 

Sůl z mrtvého moře do koupele přidává i má sestra

Sůl z mrtvéhomoře do koupele začala používat i má sestra, která se do této chvíle spokojila s klasickou pěnou do koupele a nad ničím dalším si nelámala hlavu. Ve chvíli, kdy jsem jí ovšem prozradila tajemství této blahodárné soli a věnovala jí trochu soli ze svých zásob, okamžitě se do koupání v soli zamilovala. Ve vaně, která má teplotu zhruba 37 stupňů Celsia stačí rozpustit zhruba 200 až 500 gramů soli. Poté stačí, když se dotyčný naloží do takto vzniklé lázně zhruba na 20 až 25 minut. Tělo si během této doby totiž dokáže vstřebat veškerou minerální sůl. Z pokožky se poté odstraní přebytečná nečistota a vaše kůže bude dokonale detoxikovaná. Po takto proběhlé lázni poté stačí pouze sprcha vlažnou vodou, která přebytečnou sůl smyje z vašeho těla. 

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img