- Reklama -
DomůFinanceNebankovní půjčky na nákupy

Nebankovní půjčky na nákupy

Může se stát, že je rozpočet před výplatou napnutý a zrovna se v oblíbeném obchodě objeví obrovské slevy, které je škoda promeškat. Taková situace se dá řešit krátkodobou půjčkou do výplaty. Jak na to a na co si dát pozor?  

Krátkodobá půjčka lze vyřídit u klasické banky nebo u nebankovní společnosti. Výhodou nebankovních poskytovatelů jsou benevolentní podmínky při schvalování. Snadno lze získat nebankovní půjčku bez doložení příjmů i půjčku bez výpisu z účtu.

Pro ty, co rádi vyřizují své záležitosti přes internet, je ideální půjčka online schválení. Lze ji vyřídit rychle a pohodlně z domova.

Výhody a nevýhody nebankovní půjčky

Největší výhodou nebankovních půjček je vysoká schvalovatelnost a bleskově rychlé vyřízení. Zvlášť pokud jde o krátkodobou půjčku a nízkou částku. Nebankovní poskytovatelé často půjčí i klientům, kteří by na půjčku v běžné bance nedosáhli.

Nevýhodou je obvykle vyšší úrok a vyšší RPSN. Nebankovní společnosti tak kryjí riziko, které podstupují při půjčování méně solventním klientům. 

Rychlé nebankovní půjčky

Nebankovní poskytovatelé nabízející rychlé půjčky obvykle poskytují částky pohybující se od 1 000 Kč do 100 000 Kč. Vyřídit jdou online nebo po telefonu a v některých případech garantují peníze na účtu již do hodiny.

Rychlé nebankovní půjčky lze vyřídit odkudkoliv a také kdykoliv. Dokonce i o víkendu či v nočních hodinách. Rychlá půjčka je obvykle schvalována bez doložení příjmů, bez registru a bez výpisu z účtu

Mikropůjčky – rychlé a online

Ideální krátkodobé půjčky před výplatou se poskytují na dobu jednoho až čtyř týdnů. Nejčastěji jde o malé částky od 1 000 do 5 000 korun, které vyřeší nenadálou situaci a chybějící koruny na nákupy.

V porovnání s běžnými spotřebitelskými úvěry mají mikropůjčky zpravidla poměrně nevýhodné podmínky. Vyznačují se vysokými úroky. Na druhou stranu je lze vyřídit skutečně bleskově, bez ručení a bez dokládání příjmů.  

První půjčka zdarma  

Pokud si člověk potřebuje půjčit jen výjimečně a nechce platit úroky, stojí za to porozhlédnout se po půjčkách zdarma. Některé nebankovní společnosti nabízejí novým klientům první půjčku bez úroků. Člověk tak zaplatí jen tolik, kolik si skutečně půjčí.

Rychlá nebankovní půjčka – na co dát pozor

Před podpisem smlouvy u nebankovního poskytovatele je nutné zkontrolovat poplatky za sjednání smlouvy, možnost předčasného splacení, a zda smlouva neobsahuje rozhodčí doložku. Vyplatí se dát si pozor i na jakékoliv poplatky předem.

Smlouva by měla být jasná, čitelná a srozumitelná, klient by měl dát pozor na poznámky drobným písmem. Vyplatí se přečíst si o poskytovateli recenze a vyhnout se tak méně důvěryhodným firmám.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img