- Reklama -
DomůAktualitySymbolika oka

Symbolika oka

Tajemné a tisícileté šperky s očima jsou spojením půvabu a hlubokého významu. Konkrétní význam se značně liší v závislosti na konkrétním vyobrazení oka a místě, kde se nachází.

Některé oči mají romantický význam, jiné odkazují na síly, které přesahují naše chápání, a další jsou vyloženě strašidelné.

Význam oka je dvojí. Souvisí s ohněm a zároveň je příbuzné vodnímu živlu. Tyto vlastnosti vytvářejí spojení s nebeskými tělesy. Pravé oko je připisováno ohnivému Slunci a levé oko je spojováno s chladným Měsícem.

Pravé sluneční oko promítá svou sílu směrem ven. Vyzařuje a ovlivňuje. Levé lunární oko naopak vnímá. Podléhá vůli a vlivu někoho jiného.

Vliv oka se rozprostírá na fyzické, psychické a magické úrovni. Kromě páru očí, které vidíme v zrcadle, máme ještě tzv. třetí oko. Představuje vnitřní vidění, vnímání informací z jiných dimenzí a také prostoru a času neviditelných světů.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst o supermodelkách jako je Kate Moss nebo jaké informace skrývají znamení zvěrokruhu.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img