- Reklama -
DomůZdravíJaké jsou zdravotní výhody alkalické vody?

Jaké jsou zdravotní výhody alkalické vody?

Myslíte si, že u vody nezáleží na složení a druhu? Alkalická neboli zásaditá voda je voda s vyšším pH, kterou si doma z kohoutku jen tak nenatočíme. Podle všeho má však významná zdravotní účinky na lidský organismus.

Existuje alkalická ionizovaná voda a alkalická minerální voda. Ta ionizovaná vzniká díky ionizátorům vody, které odstraní část molekul kyselého vodíku a tím zvýší její pH. Minerální voda může být přirozeně alkalická díky draslíku a vápníku, které přijímá z hornin a nerostů.

Je to silný antioxidant

Jak známo, pH kohoutkové vody je neutrální, a přesně takový je i její účinek na lidský organismus. Na druhou stranu voda s vyšším pH tělo více hydratuje, regeneruje a působí v něm jako silný antioxidant, který neutralizuje volné radikály. Jelikož k nadbytku volných radikálů přispívá náš současný životní styl plný nekvalitní stravy, stresu, únavy a špatných návyků, je alkalická voda vhodnou alternativou ke klasické kohoutkové.

A proč jsou volné radikály tak nebezpečné? Pokud je jich v těle nadbytek, vytvářejí oxidační stres. Ten znamená rychlejší stárnutí organismu, vyšší riziko zánětlivých procesů, vznik nemocí a oslabení imunity. Dnes se do souvislosti s oxidačním stresem dává více než 100 chorob včetně rakoviny a srdečního selhání.

Další zdravotní přínosy

To ale není vše, co alkalická voda umí. Alkalické vody dále neutralizují účinek kyseliny solné v žaludku a snižují hladinu cukru v krvi i v moči. To nahrává jejich užívání při cukrovce. Jinak jsou vhodné při léčbě nemocí dýchacích cest, zánětech močového měchýře, dny, žlučových kamenů a chronických zánětech žlučových cest.

Pití alkalické vody se doporučuje také v těhotenství, kdy má tělo ženy tendenci se překyselovat. Během prvních pár měsíců může mírnit každodenní nevolnosti, v pozdějších fázích a po porodu snižuje riziko vzniku žloutenky u novorozence a napomáhá laktaci.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img