- Reklama -
DomůZdravíJe čas posílit imunitu! Jak na to?

Je čas posílit imunitu! Jak na to?

S příchodem chladnějšího ročního období ze všech stran slýcháme, jak je důležité upevňovat náš imunitní systém. Bezesporu se jedná o dobré doporučení, jen ho nesmíme smést ze stolu. Na každém rohu nás nyní čekají viry a bakterie, kterým je dobré se stranit. Proto se snažte pít bylinkové čaje prospívající imunitě a zařadit další doplňky stravy, které jsou na imunitu vhodné. Zejména nezapomínejte na vitamín C, který je tím největším posilovačem systému.

Vitamín C najdeme v ovoci i zelenině

Věděli jste, že většina lidí trpí nedostatkem vitamínu C? Důvodů k tomu může být mnoho. Zpravidla není naše strava tak bohatá na zeleninu a ovoce, což jsou nezbytnosti, kde se složky nachází nejvíce. Konkrétně mluvíme hlavně o citrusech nebo brokolici a růžičkové kapustě, kde je látky opravdu mnoho.

Jelikož se však většina vitamínu C ztrácí tím, že potraviny tepelně upravujeme, je dobré si pořídit i tradiční doplňky stravy, díky nimž dosáhneme alespoň toho doporučovaného denního množství rovnajícího se 80 mg.

Otužování jako trend posledních let

Imunitní systém můžeme podpořit také jinak než doplněním zmiňovaného vitamínu. Skvěle funguje i to, když se začneme otužovat. V posledních letech je otužování velkým trendem, na který nedají dopustit nejen hvězdy internetu nebo známí herci. Stačí jen pár minut či vteřin denně pod studenou vodou (nebo ve studené vodě) a ani výrazné změny teplot nás nebudou nepříjemně překvapovat.

Otužovat se můžeme jak doma ve sprše, tak venku v bazénu nebo v nějaké kádi plné vody. Mnozí se chodí koupat také do jezera nebo rybníku za domem.

Spánek je nadevše

Abyste dobře odolávali virům a bakteriím, nezapomeňte v zimě hlavně dobře spát. Spánek je velmi podceňovaný a vesměs je to nakonec právě on, kdo nám pomůže s bacily bojovat a obrnit se proti nim.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img