- Reklama -
DomůBydleníJak zařídit šatnu?

Jak zařídit šatnu?

V dnešních bytech je samostatná šatna většinou luxus. A ty, které existují, většinou připomínají spíš skladiště nepotřebného harampádí. To je ovšem škoda – účelně zařízená šatna ušetří prostor po celém bytě, kde už nebudete muset mít skříně, a zkrátí čas strávený hledáním věcí.

Do čeho věci uložit?

Základem každé šatny je šatní systém nebo velké vestavěné skříně. Šatní systém je flexibilnější, můžete si ho sestavit podle potřeby a uzpůsobit ho okolnímu prostoru. Většinou se jedná o otevřený nosný konstrukt vybavený policemi, úchytkami a věšáky, takže své oblečení a oblíbené doplňky budete mít hned na očích. Prádlu také umožní lépe dýchat a celý koncept působí moderním dojmem. Hodí se i do menších prostorů, jelikož nezabírá tolik místa jako klasické skříně.

Vestavěné skříně jsou vhodnější, pokud chcete mít věci schované a kryté – například spodní prádlo, sezónní oblečení nebo sportovní potřeby. Pokud bojujete s místem, zvolte skříň s posuvnými dveřmi, které se otevírají za nenápadné úchytky.

Udržujte pořádek

Ať už zvolíte šatní systém, nebo vestavěnou skříň, naskládané věci by měly být uspořádané a srovnané. Na horních policích a nejvyšších místech skladujte věci, které nepotřebujete příliš často. Typicky se jedná o sezónní věci, ložní prádlo a podobně. Věci, které potřebujete ke každodennímu fungování, umístěte do výše očí. Dolní část skříní a nejspodnější police využijte na obuv či těžké předměty. Na šatní tyče zavěste oblečení, u kterého je nežádoucí jakékoliv pomačkání, například oblek nebo společenské šaty.

Nezbytné vybavení

Jelikož šatny většinou nemají své vlastní okno, je důležité uvnitř zbudovat osvětlení. Spíš než visací lustry zvolte tzv. bodovky a LED pásky, kterými můžete orámovat police. V žádné správné šatně také nesmí chybět vysoké zrcadlo, ve kterém uvidíte celou svou postavu. Typicky se umisťuje na dveře skříně, může být ale i samostatně stojící.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img