- Reklama -
DomůZajímavostiChutné pokrmy pro děti servírujte pohodlně a stylově

Chutné pokrmy pro děti servírujte pohodlně a stylově

Přibližně v půl roce života začne váš drobeček kromě mléčné stravy zkoušet i první příkrmy. Nejdříve zeleninové, poté z libového masa či ovoce. Pojďme se podívat na specifika, která s sebou dětské stolování přináší.

Vaším prvním důležitým úkolem je zaujmout pozornost malého strávníka. Dosud byl totiž zvyklý jen na jeden způsob podávání jídla. Nyní je potřeba ho seznámit jak s nádobím, tak i příbory.

Děti milují výrazné barvy i roztomilé tvary. Proto volte nádobí v barvách, které přitahují pozornost vašeho drobečka. Ideální je také pořídit talíře a misky, které připomínají třeba zvířátka, která děti znají z obrázkových knížek.

Při výběru dbejte na materiál

Dalším bodem, na který byste se měli zaměřit, je materiál. Porcelán i sklo mohou drobečci rozbít a ublížit si. U některých plastů pak může být problém se zdravotní závadností. Volte proto ideálně silikonové nádobí pro děti.

Silikonové misky a talíře jsou zcela netoxické. Navíc je můžete dát jak do mikrovlnky, tak do myčky nádobí. Usnadní vám tak nejen přípravu pokrmu, ale i úklid po jídle.

Třešničkou na dortu pak je, pokud má dětské nádobí na spodní straně přísavku. Ta udrží nádobí na svém místě, i když se ho bude miminko snažit převrhnout nebo poslat na druhou stranu stolu.

Hitem jsou dělené talíře

Váš drobeček se při konzumaci prvních příkrmů seznamuje se spoustou nových chutí. Zkuste mu naservírovat jídlo netradičně – na dělené talíře pro děti. Do každé části můžete dát jinou surovinu a sami uvidíte, po čem děťátko sáhne s největší chutí.

Čistotu pojistí prostírání

Pokud se chcete pojistit, že váš stůl zůstane čistý i po hostině, pořiďte dětské silikonové prostírání. To můžete využít nejen při jídle, ale i jako podložku při prvních tvůrčích činnostech.

Všechny potřeby nejen pro dětské stolování najdete na českém e-shopu Moonbaby. Můžete se spolehnout, že všechno zboží v nabídce e-shopu je ve špičkové kvalitě a krásném designu.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img