- Reklama -
Domů Vaření Víno a sýry – ochutnejte tuhle neodolatelnou kombinaci

Víno a sýry – ochutnejte tuhle neodolatelnou kombinaci

Že víno a sýry k sobě chuťově dokonale sedí, jistě víte. Jenže některý sýr dokáže přebýt chuť vína, a naopak každý druh vína nemusí k vámi vybranému sýru tak úplně sedět. Jestli si nejste úplně jisti, jak je vhodně zkombinovat, poradíme vám, co zvolit podle stylu vína.

Když máte doma šumivé nebo bílé víno

Pokud už se vám v lednici chladí šumivé nebo bílé víno a nevíte, který sýr k nim ideálně naservírovat, věřte, že k vínům, jako je Rulandské Bílé, Ryzlink rýnský, Chardonnay, Champagne, Cava nebo Prosecco se nejvíce budou hodit sýry tepelně upravené – fondue nebo raclette. 

K lehčím bílým vínům jako je Sauvignon, Veltlínské zelené, Trebbiano, Pinot Grio a samozřejmě Muller Thurgau se nejlépe budou hodit tvrdé a polotvrdé sýry. 

Plná bílá vína jako Tramín, Rulandské bílé, Chardonnay, Sémillon nebo Viognier vás překvapí chuťovým zážitkem, když je zkombinujete se sýry s bílou plísní nebo čerstvými druhy sýrů. 

Co si dát, když máte sladká bílá a růžová vína

Sladká bílá vína stejně jako ty růžové mají nejraději ženy, ale vychutnat si je může kdokoliv. Když k nim totiž přidáte skvělý sýr – vaše chuťové buňky budou v extázi. Vína, jejichž typickými odrůdami jsou Pálava, Tramín, Tokajské, Sherry nebo Sauternes nejlépe souznění se sýry s modrou plísní nebo se sýry s mytou kůrou. Růžová vína jako je Merlot, Malbec, Zweigeltrebe nebo Grenache doplňte o polotvrdé a měkké sýry. 

Co bude sedět k červeným vínům

Kombinace víno a sýry vás dostane, i když najdete doma jen víno červené. Lehčí červené, jako například Svatovavřinecké, Rulandské modré, Modrý Portugal nebo Gamay se bude hodit ke kozím sýrům a všem druhům sýrů tvrdých. Středně plné červené jako je Merlot, Frankovka, Cabernet Moravia, Nebbiolo, Barbera nebo Sangiovese sedne k polotvrdým sýrům a sýrům s mytou kůrou. Hutná červená vína jako Cabernet Sauvignon nebo Dornfelder si rozumí se všemi sýry s modrou a bílou plísní na povrchu. 

Návod už máte a konečně můžete začít vychutnávat. 

1 komentář

- Reklama -

Must Read

Jak si užít poslední letní dny

Léto se nám pomalu blíží ke konci a my tak máme hlavu v smutku, jak dokázalo tak rychle uběhnout. Někteří z nás...

Alkohol a sport

Není snad ani třeba zmiňovat, že alkohol je pro každého z nás škodlivý, protože naše tělo ohrožuje a působí jako jed. Trpí...

Nastartujte si fyzičku a buďte odolní proti virózám!

Krásné, štíhlé tělo, ideální spalování, rychlý metabolismus a fyzičku na jedničku. Kdo by pohrdl? Patříte-li k těm šťastlivcům, kteří jsou políbeni štěstěnou...

Sportovní legíny

Sportovní oblečení je určeno především ženám, které milují sport. Ať už aerobic, běhání, fitness či crossfit. Důvodů, proč si pořídit hned několik kousků sportovního...

Horoskop – Beran

Prvního půl roku bude Beran stejně hyperaktivní, jako doposud, ale v druhé půlce se Uran po letech připravuje vyklidit pole, což přinese úlevu...
- Reklama -