- Reklama -
DomůBydleníProbuďte v sobě kutilského ducha a vybudujte terasu svépomocí

Probuďte v sobě kutilského ducha a vybudujte terasu svépomocí

Rádi se scházíte se svými přáteli doma nebo na zahradě a nemáte terasu? Za parných letních dní, kdy je slunce neúprosné, ale také za sychravých dní, kdy je však dostatečně teplo na to, abyste si užívali grilování a povídání venku, by se vám náramně hodila. Na její výstavbu si samozřejmě můžete zavolat profesionální firmu nebo živnostníka, s naším návodem to však zvládnete sami.

Co budete k výstavbě terasy potřebovat

Rozhodně se neobejdete bez podlahy, která bude sestavena z terasových prken nebo například dlaždic. Dlaždice spíše nedoporučujeme, i když je jejich údržba poměrně nenáročná. Takový povrchový materiál totiž zadržuje teplo, na terasu tedy v létě nevyjdete bez obuvi, protože byste si spálili chodidla. Podobný příběh je to s WPC prkny na terasu. Doporučili bychom vám pořídit si dřevěná prkna na terasu, která je nutno opečovávat, jejich dlouhá životnost vám však dobrou péči vynahradí. Více o výběru prken si můžete přečíst zde.

Dále budete potřebovat trámy pod podlahu, na které budou prkna připevněna. Ty by měly být ze stejného dřeva, jako již zmíněná prkna. Budete tedy potřebovat nejen šrouby k upevnění, ale také nářadí, bez jejichž pomoci se neobejdete. Hodit se vám mohou také terasové podložky, které oddělují trámy od prken, dovolují materiálu dýchat a v neposlední řadě se podílí na prodloužení životnosti celé konstrukce terasy. Pro vyrovnání různých nerovností využijete retifikační terče. Jakmile bude dřevěná podlaha hotová, obstarejte si olej na terasu, kterým prkna natřete. V neposlední řadě si pořiďte také dostatečně velký igelit nebo geotextilii.

Vyrovnejte povrch a vrhněte se na výstavbu

Jakmile budete mít připraven veškerý potřebný materiál, připravte půdu tak, aby byla co nejvíce v rovině. Položte na ni ideálně geotextilii, která zabrání prorůstání plevele a zasypejte ji štěrkem. Nyní můžete přistoupit k pokládce trámů a upevnění dřevěných prken. 

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img