- Reklama -
DomůAktualityCo říká Bible o křtu ve vodě

Co říká Bible o křtu ve vodě

Křest vodou je akt poslušnosti, který následuje po obrácení a symbolicky znázorňuje smytí našich hříchů. Křest vodou vyžaduje ponoření namísto pokropení. 

Mnoho skupin, které v minulosti pouze kropily, nyní vidí, že biblickou metodou je úplné ponoření do vody. Ve skutečnosti řecké slovo „křest“ znamená ponořit, ponořit a vynořit se.

Samotný křest nepřináší spasení; spasení inspiruje křest vodou. Měl by být první věcí, kterou uděláme poté, co se „znovu narodíme“. Ti, kdo přijali Ježíše do svého srdce, by měli toužit následovat ho v tomto obřadu.

Sám Ježíš přišel k Janu Křtiteli, aby přijal svůj vodní křest, protože měl při své smrti vzít na sebe hříchy světa. Tyto hříchy měly být Bohem smyty pro ty, kdo v něj vloží svou důvěru.

Každý, kdo přijímá křest vodou, si musí uvědomit, co to znamená přijmout jej; proto křest nemluvňat není v Písmu. Člověk musí činit pokání a být spasen, aby mohl být pokřtěn.

Křest vodou znázorňuje pohřbení starého člověka a jeho skutků smrti a vyzdvižení z vody do nového života v Kristu.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, světoznámých modelkách jako třeba Kendall Jenner, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti jestli se dá horoskopu věřit či nikoliv. Určitě je zajímavé přečíst si o znameních jako například kozoroh či blíženec.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img