- Reklama -
DomůZajímavostiČlověk a opice

Člověk a opice

Evoluce praví, že člověk vznikl z opice. Primátem, který má geneticky nejblíže k člověku je bezesporu šimpanz učenlivý. Je to hominid, který se dokáže naučit mnoho dovedností. 

Především znakovou řeč, pomocí, které komunikuje s lidmi. Je známý používáním nástrojů. Jsou schopni také koordinovat své činnosti a také vykonávat i drobné činnosti, které jim jejich chovatelé uložili. Mají vysokou inteligenci.

Také gorily se živí sběrem rostlin a bylinek, které používají na povzbuzení nebo léčení. Také dokáží používat nástroje na získání ovoce či různých druhů potravy.

Člověku je podobný také orangutan, který se pohybuje ve větvích stromů v Borneu a na Sumatře. V nichž si umí vyrábět hnízda na spaní v noci. Nástroje si dokáže i upravovat, například ohnout, tak, aby se mu s nimi dařilo lépe překlopit koš s ovocem.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech či o zvířatech?

Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o tom kdo a co dělá šaman nebo co je to pentagram a jeho historie nebo například jak je to s naším biologickým předkem, což je opice.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img