- Reklama -
DomůBydleníPodle čeho vybírat povlečení, aby se nám pod ním dobře usínalo?

Podle čeho vybírat povlečení, aby se nám pod ním dobře usínalo?

Mrazivé dny se nezadržitelně blíží a člověk se už ráno těší na to, jak si lehne večer do postele. Pokud se dobře nevyspíte, jste rozmrzelí a do ničeho se vám nechce. Když ráno vstanete z vyhřáté postele pravou nohou, den bude jako malovaný. Spokojenost se odvíjí od povlečení, pod nímž jste zachumlaní.

Před nákupem povlečení a prostěradla si musíte položit otázku, co od nich očekáváte. Někdo není alergický a nemá citlivou pokožku, a proto je pro něj materiál až na druhé koleji. Zato preferuje luxusní provedení a moderní design. Některé hospodyňky se zaměřují na náročnost údržby, a proto peřiny a polštáře povlékají krepovými modely, nemusí se totiž žehlit.

Zaměřte se na materiál

Zimní měsíce jsou tak strašně dlouhé a člověk má někdy pocit, že jsou nekonečné. Naštěstí si je můžete i zpříjemnit. Pokud se zachumláte do hřejivé deky, bude vám hned veseleji. Vraťme se však k povlečení. Hlavním kritériem výběru je bezpochyby materiál, z něhož je vyrobeno. Prvenství si dlouhá léta drží bavlna, protože je jemná a heboučká jako pírka. Navíc je savá a prodyšná. V ložnicích najdeme i povlečení ze saténu, jedná se o luxusní záležitost. Nicméně nemusí vyhovovat každému. Nutno říci, že v létě zchladí, mnohé však v zimě nezahřeje. Krepové produkty si lidé pořizují ryze z praktického hlediska, protože se nemusí žehlit. Pro jedince s citlivou pokožkou a malé děti jsou ovšem spíše nevhodné. Chladné období roku přečkáte pod flanelovým povlečením vyrobeným ze 100% bavlny. Hustě tkaná látka s povrchovým počesáním hřeje jako nic jiného!

Deka? Super dárek na Vánoce!

Pokud přemýšlíte, čím obdarovat své blízké, aby to nebylo okoukané. Mrkněte do e-shopu Vesna a prohlédněte si nádherné vzorované, jednobarevné, ovčí a dětské deky. Hřejivá přikrývka je pro ponuré večery báječným společníkem a patří k nejoblíbenějším dárkům pod stromeček. K objednávce přihoďte i designové polštáře a povlaky, zútulníte s nimi obývací pokoj či ložnici.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img