- Reklama -
DomůMódaPodšívka se dá využití nejenom na podšití kabátu a saka

Podšívka se dá využití nejenom na podšití kabátu a saka

Švadleny a krejčí používají podšívkovinu výhradně na podšití nových či obnošených kabátů a sak. Napadlo vás, že tato neobvyklá látka se dá použít i jinak? Podšívka je nejčastěji tvořena z bavlněné nebo hedvábné tkaniny nízké gramáže, což jí propůjčuje zcela jedinečné vlastnosti. Kde všude můžete tuhle jedinečnou látku použít? 

Podšívka jako taková má hned několik funkcí

Podšívka neslouží pouze jako módní doplněk na vnitřní stranu kabátu a saka, naopak má i mnoho užitečných funkcí. Mimo jiné je jejím prostřednictvím možné zakrýt nezapravené okraje švů, které nevypadají vůbec dobře. Použitím kvalitní podšívky se několikanásobně prodlužuje životnost daného kusu oblečení a ovlivněna je i jeho splývavost. Díky kvalitní podšívce bude sako či kabát daleko lépe držet tvar, a zároveň se neobnosí tak rychle.

Podšívka vás udrží v teple

I když by to tak zprvu nemuselo vypadat, podšívka má i jedinečnou funkci kumulovat teplo pod oblečením. Tím pádem vám ani v lehkém kabátu či saku nebude zima, což oceníte zejména v nepředvídatelném podzimním počasí. Této tkanině s nízkou gramáží můžete vděčit i za lehké vklouznutí do kabátu či saka. Právě díky použití stoprocentního polyesteru jsou podšívky trochu lesklé a velice příjemné na dotek.

Kde se dá ještě podšívka použít?

Metráž podšívka se v krejčovstvích velmi často využívá i na podšití halenek, šatů či sukní. Do takto jemných kousků dámského šatníku se ovšem nehodí těžké kabátové podšívky, nýbrž lehké a tenké podšívkové tkaniny. Většinou jsou vyrobeny z kvalitního polyesteru s malou příměsí elastanu, díky čemuž zůstane látka pružná, a přitom velice příjemná na dotek.

Až si příště budete lámat hlavu s podšitím sukně nebo šatů, poohlédněte se po kvalitní jemné podšívce, která váš problém ihned vyřeší. Vybírat můžete hned z několika barevných variant. 

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img