- Reklama -
DomůAktualityVýběr správných stěračů je stejně důležitý, jako jejich pravidelná výměna

Výběr správných stěračů je stejně důležitý, jako jejich pravidelná výměna

Máme tu období dešťů a zanedlouho tu bude období sněhu a námrazy. Z toho důvodu je dobré hledět na funkci stěračů, a také si položit otázku, kdy naposledy jste stěrače měnili? Minulý rok? Nebo už je to dva roky? Nezapomínejte i tyto malé pomocníky pravidelně měnit. Mnoho řidičů je mění na poslední chvíli, kdy za deštivého počasí špatně vidí přes přední okno.

Kdy se chystat na nákup stěračů?

Obecně lze říci, že každé jaro by se stěrače měly měnit. Po působení léta a mrazivé zimy, kdy se stěrače ničí, byste je měli vyměnit. Bohužel jen málo lidí tuto frekvenci dodržuje. V takovém případě můžete očekávat, že při nečekaném dešti vás stěrače zklamou a budou špatně stírat, čímž ohrozí bezpečnost vaši, ale i ostatních lidí.

A jak tedy poznat špatně fungující stěrače? To je samozřejmě jednoduchá otázka, protože špatně stírající stěrače zanechávají mokré pruhy, šmouhy, kapky, poskakují po skle či vržou. Nehledě na to, že pokud je na oknech máte již dlouhé roky, mohou uvolňovat malé kovové kousíčky, které poškrábou sklo. Je lepší stěrače hlídat, a tak jednoduše předcházet nepříjemným situacím.

Výběr nových stěračů

Některé kamenné prodejny nebo eshopy mají stěrače přiřazeny k modelu vozidla. V takovém případě ušetříte čas se zdlouhavým výběrem a následném čekání, zda jste koupili správně, nebo stěrače nebudou sedět tak, jak mají. Pokud nakupujete jinde, kde nemáte možnost filtrování, poptejte se na velikost stěračů prodejce, a to podle vašeho modelu auta. 

A pokud přemýšlíte, zda zvolit neznačkové nebo značkové stěrače, velký rozdíl mezi nimi nebude, tedy pokud se nerozhodnete koupit stěrače, které jsou podezřele levné. I u neznačkových stěračů máte možnost hledat podle auta. Jen je potřeba se dvakrát přesvědčit, abyste produkt nemuseli posílat zpět, což by vyšlo na peníze navíc. 

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img