- Reklama -
DomůAktualityJakou úlohu má vědomí?

Jakou úlohu má vědomí?

Vědomí obestírá celá řada otázek. Ty se nemusejí tázat pouze po jeho podstatě. Jednou z těch nejdůležitějších je: Jak?

Tato otázka požaduje, abychom objasnili základní postavení tohoto pojmu a jeho místo v přírodě. Je samo o sobě základním rysem reality, nebo jeho existence závisí na jiných nevědomých prvcích, ať už fyzikálních, biologických, nervových nebo výpočetních?

A pokud připustíme druhou zmiňovanou možnost, můžeme vysvětlit nebo pochopit, jak by příslušné nevědomé prvky mohly zapříčinit nebo uskutečnit vědomí? Jednoduše řečeno, můžeme vysvětlit, jak z věcí, které nejsou vědomé, vytvořit něco vědomého?

Pakliže problém obecně vystavíme kolem klíčového dotazu jak, přirozeně se nemůže jednat o otázku jedinou, nýbrž o celý soubor. Všechny se týkají možnosti vysvětlit nějaký druh nebo aspekt, liší se ale omezeními a kritérii úspěšného vysvětlení.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Jaký je rozdíl mezi mýtusem, legendou a pohádkou? To vše a jiné si můžete u nás přečíst. Například v článku o mytologii nebo o slavném astronomovi jakým byl Galileo Galilei či o srdci a co vše  může v životě symbolizovat.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img