- Reklama -
DomůKrásaMandaly jako duchovní prvek v současnosti

Mandaly jako duchovní prvek v současnosti

Mandaly mají silný duchovní význam. A to i v současnosti. Velmi dobře si ho uvědomil především obor, který se nazývá arteterapie. Ta je součástí léčebné pedagogiky a využívá léčbu prostřednictvím obrazu a výtvarných aktivit.

Nemusí se však jednat jen o léčbu v původním slova smyslu u diagnostikovaných pacientů. Mandala umí „léčit“ duši nám všem. Kdo je z každodenního shonu a stresu už příliš unavený, tomu psychologové doporučují sáhnout právě po ní. 

Jedná se o vynikající pomůcku pro nácvik relaxace. S nadsázkou můžeme říci, že pouhé vybarvování je forma meditace, která je dostupná každému.

Mandaly jsou ale též velmi účinným zdrojem sebepoznání a sebeuvědomění. Prostřednictvím jejich tvarů a barev jako bychom se dostali hlouběji sami k sobě, ke své podstatě. Pomáhají nám nahlížet na své pocity a zpracovat je.

Jde i o způsob, jak se znovu spojit s přítomným okamžikem Zaujala vás a chcete se dozvědět víc? Podrobnosti prozradí náš článek.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných. 

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o zvířatech, jako třeba jak dlouho žije lenochod, pak také o galaxiích nebo Vás nalákáme na zajímavosti o lovcích pokladů.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img