- Reklama -
DomůFinanceCo je to registr dlužníků?

Co je to registr dlužníků?

V dnešní době, kdy ceny všeho kolem nás stále vzrůstají, se většina lidí neobejde bez využití půjček. Všichni potřebujeme někde bydlet, v něčem jezdit, do něčeho ukládat oblečení a pozadu samozřejmě není ani elektronika, bez níž si život již nedokážeme představit. Všechny tyto věci stojí opravdu nemalé peníze a zaplatit je z vlastních kapes se stává skutečně nereálným cílem. Samozřejmě se můžete snažit nějaké peníze našetřit, jenže abyste si mohli pořídit bydlení nebo automobil byste museli otáčet každou korunu opravdu velice dlouhou dobu.

Pokud se přece jen nakonec rozhodnete uzavřít s nějakou společností smlouvu, na jejímž konci získáte dostatečnou finanční záplatu na uspokojení svých potřeb, měli byste v prvé řadě disponovat dostatkem informací jak o možnostech trhu, tak sami o sobě. Říká vám něco třeba registr dlužníků? A nejste v něm náhodou také vedeni? Odpovědi na tyto otázky získáte v případě, že se rozhodnete pokračovat ve čtení tohoto článku.

Záznam v registru dlužníků vám může vystavit stopku

Pokud jste někdy v minulosti měli problémy splácet jakýkoli finanční závazek, dá se předpokládat, že registry obsahují vaše jméno. Jestli tomu tak skutečně je, může se stát žádání o půjčku skutečně složitým úkolem. Banky i nebankovní společnosti totiž vybírají klienty podle velice přísných kritérií (v případě bank je to snad ještě horší), takže se na výsledku i vás záznam ve zmíněném registru zcela jistě promítne.

Celá situace může dopadnout dvěma způsoby:

  • půjčku nedostanete
  • půjčku dostanete, ale za daleko méně výhodných podmínek

Společnosti poskytující úvěry se musí nějak jistit, že jim klienti budou schopní splácet. Ať už jste prohřešek se splátkami provedli včera nebo před dlouhými roky, stejně na vás budou automaticky pohlížet jako na dlužníka, který je rizikový. Proto vám žádost buď úplně zamítnout, nebo vám ji schválí, ale s méně výhodnými podmínkami.

O tom, jestli se v registru objevujete, přitom ani nemusíte vědět. Nikdo vám to totiž sám od sebe neoznámí. Můžete se sami přesvědčit tak, že do registrů za určitý poplatek nahlédnete. Jedná se totiž o veřejný dokument přístupný každému, kdo o to zažádá.

Mohu svůj záznam v registru nějak „obejít“?

V nabídce nebankovních subjektů se objevuje mnoho speciálních druhů půjček, které jsou určeny pro konkrétní situace. Můžete například získat velice oblíbenou půjčku před výplatou, pomocí které poplatíte veškeré výlohy a s úderem výplatního dne celou částku opět vrátíte. Stejně tak jsou hojně vyhledávány také půjčky bez registru. Ty ale bohužel neexistují ani v nebankovním sektoru, nicméně se dají najít takové společnosti, které mají daleko benevolentnější podmínky a na každého klienta i jeho minulost nahlížejí zcela individuálně. Máte tak daleko větší šanci, že se vám půjčku podaří získat.

Co takhle půjčka v exekuci?

V dřívějších letech využívalo mnoho lidí, kteří se dostali do zásadní finanční tísně, využívalo takzvané půjčky v exekuci. Jimi tak platili splátky u předchozích půjček a často docházelo k tomu, že se ze spirály dluhů už nikdy nedokázali vymanit. V dnešní době už půjčky v insolvenci nebo exekuci nejsou umožněny, což je jednoznačně dobrým krokem.

Co říci na závěr?

Základem pro kladné vyřízení žádosti je samozřejmě vaše bonita a naprostá bezúhonnost v rámci své dluhové minulosti. Pokud jste někdy dopustíte pozdní platby z jakýchkoli důvodů, může se to neblaze promítnout na krocích budoucích. Možnosti, jak půjčku získat, stále máte, nicméně je to určitě jednodušší v případě, když se žádné překážky neobjeví. Mějte proto na paměti, že pečlivost se splácením dnešních závazků vám může přinést ovace v letech následujících.

Předchozí článekČerná dáma
Další článekJarní detoxikace
- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img