- Reklama -
DomůFinanceJak získat půjčku pro zadlužené?

Jak získat půjčku pro zadlužené?

Půjčka pro zadlužené patří mezi nejrizikovější úvěry na trhu. S mírou rizika jde v ruku v ruce také úroková sazba těchto půjček, jsou velice drahé. Obecně se tento typ půjčky vůbec nedoporučuje. Přesto však existují lidé, kteří nemají jinou možnost a o půjčku pro zadlužené zažádají. Jaké mají možnosti? Jak získat půjčku pro zadlužené?

Půjčku pro zadlužené zájemce nenajde v portfoliu finančních produktů běžných bankovních institucí. Jedná se čistě o doménu nebankovních poskytovatelů půjček, a to vzhledem k vysoké rizikovosti jen některých. Pro zjištění toho, které instituce půjčku pro zadlužené nabízí a které nikoliv, je nejlepší navštívit některý internetový srovnávač půjček. 

Zájemce může hledat například Profi Credit, Sim půjčku, Provident nebo Via SMS. Naopak Smart půjčku od JET Money, která by se také dala označit za půjčku pro zadlužené, již není možné nově uzavřít. Poskytovatel tyto úvěry přestal nabízet.

Sjednání půjčky pro zadlužené

Získat půjčku pro zadlužené není v podstatě žádný problém, protože je s ní spojené opravdu velmi mírné vyhodnocování žádosti. Pro uzavření půjčky nevadí záznam v registru dlužníků a v mnoha případech se nedokládají ani příjmy. V extrémních případech se poskytuje půjčka pro zadlužené také pro lidi s již existující exekucí. Zde už úroková sazba, související poplatky a tím pádem i celkové RPSN dosahuje astronomických částek.

Půjčku může získat i člověk, který má jinak hluboko do kapsy. O výhodnosti takové půjčky ale lze polemizovat.

Žádost o půjčku pro zadlužené může proběhnout on-line skrze webový formulář, nejčastěji se tak ale děje telefonicky. Kontaktovat poskytovatele půjček lze i během víkendu, proto může být půjčka označována také jako půjčka o víkendu. K výplatě finančních prostředků dochází buď na bankovní účet nebo na ruku v hotovosti. Druhá možnost se hodí hlavně pro takové žadatele, kterým již exekutoři bankovní účet zabavili.

Pozor na výběr poskytovatele

Zadlužení lidé jsou obvykle ve finanční tísni a díky tomu mohou snadno naletět podvodníkům. Soukromé osoby i firmy často nabízejí úvěr s tím, že nejprve musí žadatel uhradit nemalý poplatek a následně jsou peníze poslány. Po úhradě poplatku však jejich komunikace končí. 

Pozor také na nutnost zatelefonování na drahou linku. Operátor se v takovém případě snaží hovor co nejvíce protahovat a účet za telefon pak dosahuje mnoha sta korun. Ke schválení půjčky pak většinou vůbec nedojde. 

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img