- Reklama -
DomůMódaCo obléknout dětem na svatbu?

Co obléknout dětem na svatbu?

Správně se obléct na tak významnou událost, jakou je svatba, je někdy oříšek i pro nás dospělé. Natožpak když musíme řešit, co oblékneme a obujeme našim ratolestem. Vše přitom záleží na tom, v jakém duchu se svatba ponese.

Tradiční svatba

Pokud se jedná o tradiční svatbu, měli bychom děti obléknout co nejvíc formálně. Co se týče malých dívek, neplatí pro ně zákaz bílých či světlých šatů – šaty pro malé družičky se často vyrábí právě v těchto odstínech. Chybu neuděláte ani s pastelovými odstíny. Šaty pro družičky i klasické dívčí šaty na svatbu mohou být honosné a zdobené volánky či řasením.

Vhodnými materiály na formální šaty jsou šifon, tyl, brokát, krajka a hedvábí. Boty by měly mít uzavřenou špičku a samozřejmě být bez podpatku. Vhodné jsou například baleríny ve stejné barvě jako šaty, ale holčičce se v nich musí hlavně pohodlně chodit (a třeba i tancovat). Dívky si v chladnějším počasí mohou obléknout punčocháče.

Pro chlapce je svatba mnohdy první příležitostí, na které si mohou vyzkoušet opravdový oblek. U starších chlapců bychom měli volit tradiční černou nebo tmavomodrou barvu kombinovanou s bílou košilí a motýlkem či vázankou, přičemž motýlek je považovaný za společenštější. Měli by ladit se svým dospělým mužským doprovodem. Co se týče bot, ty bývají největším kamenem úrazu. Měly by být samozřejmě společenské, zcela nevhodné jsou tenisky nebo polobotky.

Méně formální svatba

Pokud jste pozvaní na méně formální svatbu, kde dress code není tak striktní, šaty pro holčičky mohou být méně zdobné. Přípustný je i decentní vzor a sytější barvy. Spíš než tyl a šifon volte méně slavnostní materiály.

Chlapci by i na méně formální svatbě měli mít oblek, avšak nemusí se už striktně držet černého či tmavě modrého schématu. Přípustná je i vzorovaná vesta. Boty by stále měly být společenské, v klopě saka nesmí chybět kapesníček.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img