- Reklama -
DomůBydleníJak vybrat spotřebiče do kuchyně

Jak vybrat spotřebiče do kuchyně

Zařizování kuchyně je krásná věc. Ať už vybíráte spotřebiče nebo kuchyňskou linku, vždy preferujte kvalitu před kvantitou. Investice do kvalitních spotřebičů se vám vrátí. Většina dnešních spotřebičů jsou inovativní a myslí na přírodu a spotřebu energie. V článku se zaměříme na výběr nejčastěji kupovaných elektrospotřebičů, kterými jsou varná deska s odsáváním a myčka s panelem. Nechte se inspirovat a vyberte správně.

Vybíráme varnou desku s odsáváním

V posledních letech se varná deska se zabudovaným odsávání stala hitem prodeje. Co to vlastně znamená, varná deska s odsáváním? Pokud rádi vaříte, jistě víte, že je potřeba odvádět páry z vaření z místnosti ven. Vařením se odpařuje voda, která vzlíná a pára, která vzniká potřebuje někam odcházet. Pokud byste neměli v kuchyni odsavač par, pára by se hromadila ve stropní části zdí a časem by začala odpadávat malba a později i omítka. V nejhorším případě se v těchto místech začne tvořit plíseň, a to je velmi nepříjemné.

K tomu slouží odsávání a to, které je zabudováno přímo ve varné desce, je nejlepší. Protože odsává páru přímo a doslova z pod pokličky a nemá tak možnost se rozptýlit do prostoru. Tyto inovativní varné desky s odsáváním disponují spoustou vychytávek, jako je například možnost vážení a dovažování přímo na desce. Samozřejmostí je tukový a uhlíkový filtr na mastnotou nasycené páry a v neposlední řadě sloučení dvou varných zón k vaření větších nádob, třeba oválného tvaru.

Kritéria výběru

Při výběru varné desky se zaměřte na spotřebu energie, hlučnost při odsávání a velikost varné plochy. Vybrat si můžete ze dvou barevných provedení, a to černé klasické barvy, ale i bílé, která krásně zapadne do konceptu bílé kuchyně.

Myčka s panelem

Pokud jste se rozhodli pro koupi myčky, na výběr máte myčky plně vestavné, se zabudovaným panelem uvnitř a s panelem na vnější části dveří. Ať ten nebo ten druh myčky si vyberete, obě jsou úsporné. Ztrácíte se v pojmech u popisu myčky s panelem? Víte, co znamená AutoOpen Dry? Nebo pojem Home Connect? Tyto symboly jsou nejčastěji k vidění u inovativních myček, kde konstruktéři mysleli na potřeby uživatelů.

Symboly na panelu a co znamenají

Úspora času je v dnešní době zásadní. Chytrá aplikace Home Connect, vám zajistí ovládání elektrospotřebičů, a tedy i myčky na dálku, v pohodlí, kde se právě nacházíte, ze svého mobilního telefonu nebo tabletu. A další skvělá funkce pod názvem AutoOpen slouží k tomu, abyste se po ukončení mycího programu a otevření dvířek, neopařili. Tato funkce zajistí pozvolné sušení díky automatickému otevírání dvířek.

Kritéria výběru myčky

V prvé řadě se zaměřte na objem myčky. Pokud jste dva a neplánujete rozšířit rodinu, bude vám jistě stačit myčka na 5 jídelních sad. Početná rodina zase využije objem na mytí nádobí až 13 sad. Od velikosti se samozřejmě odvíjí i cena. Dalším kritériem jsou hlučnost myčky a spotřeba vody. Vše záleží na vašich preferencích, ale i zde platí, investujte do kvality a ušetříte si nejen nervy, ale především peníze, třeba za další nový spotřebič, nebo reklamaci.

Předchozí článekJak vybrat zásnubní prsten
Další článekJak vybrat dětské kolo
- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img