- Reklama -
DomůZajímavostiJak vybrat dětské kolo

Jak vybrat dětské kolo

Jistě si ještě vzpomínáte na své první dětské kolo. Vybavíte si barvu a jak vypadlo. Ale barva není při výběru kola rozhodující. Rozhodující je velikost kola. Při výběru se zaměřte především na to, aby se dítěti na kole dobře jezdilo. A to znamená, zohlednit výšku dítěte, tělesné možnosti, váhu a taky, kde budete s kolem nejčastěji jezdit. Děti velmi rychle rostou, počítejte s koupí několika kol. Není správné řešení dítěti koupit velké kolo s tím, že do „něj“ doroste. Dítě zbytečně budete stresovat a bude se bát jezdit. Dítě by se mělo především cítit dobře, pohodlně a bezpečně. Mělo by svému prvnímu kolu věřit. Nechte se inspirovat a vyberte to správné jízdní kolo pro vaše dítě.

Tabulka velikostí

Když pomineme období řekněme do tří let věku dítěte a nebudeme řešit odrážela různého typu, přijde na řadu první pořádné kolo a třeba i s bočními kolečky, jako opora. Kola se rozlišují podle velikosti rámu v palcích. Základní velikosti jsou:

  • 12 palců (výška dítěte 90–100 cm, orientační věk 2-3 roky)
  • 16 palců (výška dítěte 100–115 cm, orientační věk 4-6 let)
  • 20 palců (výška dítěte 115–130 cm, orientační věk 5-8 let)
  • 24 palců (výška dítěte 125–155 cm, orientační věk 7-12 let)

Velikost kola 14 a 18 palců se standartně nevyskytuje. Velikost kola může být vhodná třeba pro dítě, které je vysoké než děti v tomto věku.

Předškolák a školák

Předškolní děti, nebo také školkové děti, zhruba kolem věku 6. let mohou již jezdit na kolech o velikosti 20 palců. Vždy záleží na dítěti, a na jeho pocitu. Nechte dítě si kolo vyzkoušet, ono samo vám řekne, zda má strach nebo mu velikost kola sedne. Kolo určitě nevybírejte na internetu. Nechte kolo dítě vyzkoušet a seznámit se s ním. Pokud vybíráte kolo pro dítě do terénu, víte, že budete chtít jezdit v přírodě než ve městě, zaměřte se na strukturu pláště a odlehčenou verzi.

Horské cyklistické kolo pro rodiče

Jste aktivní rodiče, kteří jezdí v terénu a vybrali jste i své první kolo svému potomkovi? Nakoukněte do novinek na trhu pro sjezd a užijte si přírodu ještě více. Cannondale Synapse je kolo stvořeno pro náročný terén a perfektně si užijete adrenalinovou jízdu. A pokud toužíte po čistě závodním kole na závody nebo akční sjezdy z kopce dolů, vyzkoušejte Cannondale Jekyll a již nebudete chtít pustit jeho řídítka z rukou.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img