- Reklama -
DomůVztahyJak vybrat zásnubní prsten

Jak vybrat zásnubní prsten

Když už víte, že vaše přítelkyně je ta pravá a chcete jí požádat o ruku, je na čase začít vybírat to nejdůležitější. Zásnubní prstýnek. Výběr zásnubního prstenu by se neměl podcenit. Tento prsten bude vaše nastávající nosit celý život. Výběr ovšem bývá pro většinu mužů náročnou disciplínou. Nevíte, jak zásnubní prstýnek vybrat, nebo jak zjistit velikost, popř. z jakého kovu by měl být? Nechte se inspirovat a neudělejte chybu.

Velikost prstenu

Při výběru zásnubního prstenu nepodceňujte velikost. Zjistit velikost bude náročné, ale pokud zvolíte správnou taktiku, vše dobře dopadne. Zásnubní prsten ženy nosí na levé ruce na prsteníčku, některé ženy jej ale nosí i na prostředníčku. Je to z důvodu, že po svatbě, na prsteníček navléknou již snubní prsten a mohou tak oba prsteny nosit vedle sebe. Některé ženy po svatbě, ale zásnubní prsten nosí na pravé ruce na prsteníčku. Jak tedy vybrat správnou velikost? Máte dvě možnosti. Alespoň ty, které se nejčastěji osvědčují. Poptejte se blízkých kamarádek, zda neví, nebo by byly ochotné zjistit velikost, prstýnku vaší nastávající. Další možnost je přímo vzít nějaký prsten, který již nosí a nechat si ho změřit. Mějte na paměti, že vždy je lepší mít o něco větší průměr než menší. Při navlékání nenastane faux pas a navíc, zmenšování prstenu jde snáze než zvětšování.

Materiál zásnubního prstenu

Velikost prstenu již víte, a nyní je na vás, rozhodnout se, z jakého kovu prsten bude. Vždy přemýšlejte nad preferencí vaší nastávající. Na výběr jsou prsteny z klasického žlutého zlata, jakási stálice v zásnubních prstýncích, ale také velmi oblíbené jsou zásnubní prsteny z bílého zlata. Pokud vyvolená ráda nosí například stříbro, prsten z bílého zlata jí bude perfektně ladit k ostatním prstenům a bílé zlato dodá na velikosti okamžiku. V poslední řadě můžete prstýnek vybrat i z červeného, jinak také zvaného, růžového zlata. Tento kov je v posledních letech velmi oblíbený. Má barevný nádech odstínu a skvěle vynikne na ruce mezi ostatními prsteny.

Prsten s kamínkem nebo bez

Zásnubní prsten by měl být dominantou na ruce každé ženy. Proto by měl mít alespoň jeden kámen. Měl by se odlišovat od druhých prstenů, které žena nosí a na první pohled by měla být vidět důležitost. Jednoznačnou volbou je diamant. Zásnubní prsten s diamantem je zaručeným úspěchem. Přeci jen takový okamžik, jakým je žádost o ruku, se nestává běžně každý den. Dopřejte své vyvolené pocit vznešenosti a luxusu tím pravým prstenem s diamantem.

Pokud váháte, jaký prsten vybrat, obraťte se na specialisty, rádi vám poradí!

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img