- Reklama -
DomůBydleníNejlepší plovoucí podlaha, přesvědčte se také

Nejlepší plovoucí podlaha, přesvědčte se také

Chystáte se na rekonstrukci bytu či domu a nevíte, jakou podlahu zvolit? Na trhu je velké množství podlahových krytin a vybrat tu správnou bývá někdy oříšek. Zaměřte se na důležité aspekty při výběru podlahy a nechte si poradit od odborníka. Inspirujte se v článku a vyberte si podlahu přesně pro vás!

Plovoucí podlahy

Pojem plovoucí podlaha je odvozen od slova plavat, to je nejspíše jasné. Plovoucí podlahy totiž můžete položit na méně rovný povrch a podlaha může v určitých místech být pohyblivá. To je v pořádku ale hlavní rozdíl mezi podlahou lepenou je ten, že se lepí na téměř rovný a čistý povrch, kdežto plovoucí lamely můžete položit na mírně zvlněný povrch. Plovoucí podlahy se zacvaknou, bezpečnostním systémem „click“. Pokládku zvládne šikovnější kutil. Pokud máte rádi dřevo a dřevo převládá ve vašem bydlení, krásnou podlahou může být právě dřevěná podlaha Arbiton vinyl, která se stala nejoblíbenější podlahou. Nezapomínejte ani na zakončení podlahy u zdí. Arbiton lišty krásně zakončí podlahu a vzhled bude dokonalý. Vyzkoušejte.

Lepené podlahy

Jak už název napovídá, lepené podlahy se lepí. Tyto podlahy mají velké plusové vlastnosti, ale mezi jednu mínusovou patří, že lepené podlahy je potřeba položit na téměř rovný povrch. Pokud jej doma nemáte, bude zapotřebí použít stěrku a podlahu dorovnat do požadované úrovně. Pokud si nejste jisti, zda tento úkon zvládnete, určitě se obraťte na odborníka. Po vyrovnání povrchu můžete dle instrukcí na lepených dílcích, položit podlahu. Lepené podlahy se staly v posledních letech velkým hitem.


Jak vybrat podlahu, na co se zaměřit

Při výběru správné podlahy právě pro vás si klaďte otázky, které jsou důležité. Zaměřte se především:

  • Jak moc bude podlaha zatěžována
  • Jak se podlaha udržuje
  • V jaké místnosti podlaha bude (vlhko)
  • Jaký preferujete design
  • Životnost podlahy
  • Máte, nebo budete chtít podlahové topení

Pokud si nejste jisti, máte pochybnosti nebo nevíte, jaká podlaha bude ta správná do vašeho interiéru, poraďte se specialistou a společně vyberte tu nejlepší podlahu právě pro vás!

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img