- Reklama -
DomůBydleníCo musíte vědět, než si pořídíte do domu psa

Co musíte vědět, než si pořídíte do domu psa

Máte doma děti, které rostou jako z vody a čím dál tím častěji vám říkají, že by chtěli psa? Nebo žijete s přítelem/přítelkyní a chcete si pořídit psa než přijde dítě? A nebo jste sami a hodil by se vám přítel? Ať je to tak, či onak je spousta věcí, které byste měli vědět, než si pejska pořídíte.

Mít zvířátko venku nebo doma?

Předtím, než začnete o koupi psa uvažovat, měli byste nepochybně zvážit vaše bytové možnosti. Né každá rasa je vhodná do bytu a naopak existují rasy, které by nebyly šťastné na zahradě.

Samozřejmě není pravidlo, že velký pes nesmí do domu. Jsou lidé, kteří mají i v malém bytě velkého psa. Pokud mu věnujete dostatek pozornosti a trávíte s ním hodně času na procházkách, i takový pes může být šťastný.


Je ale důležité si uvědomit, že jeho štěkot může rušit sousedy. To ovšem platí i u psa na zahradě.

Každý pejsek by měl mít tzv. svoje místečko, kde může pohodlně odpočívat. Není od věci mít ohradu a kotec pro psa. Využijete ho, když zrovna nejste doma, pejsek neběhá po místnostech a vy můžete spokojeně odjet s vědomím, že nic nevyvede. A navíc ho využijete i při cestování, když pejska  vezmete sebou. Je to bezpečné pro pejska i pro vás.

Jak je to se stravou?

Obecně pro psy platí, že byste mu neměli střídat granule. Není to dobré pro jejich zažívání a vy si akorát přiděláte starosti, že s ním budete muset chodit častěji ven a nebo po něm uklízet. Proto vyberte jeden druh granulí, které vám i pejskovi budou vyhovovat a zůstaňte u nich. Můžete mu samozřejmě i uvařit, nejzdravější pro ně je vařené maso s rýži a zeleninou. Nejenže jim opravdu chutná, ale je také dietní.

Zejména při výcviku byste měli mít zásoby sušeného masa a pochoutek pro psy. Váš pes se potom bude olizovat, výcvik bude o to snažší a bude vás poslouchat na slovo.

Vlastního kadeřníka?

Každé psí plemeno je jinak náročné na péči o srst. Zda si vyberete dlouhosrstého nebo krátkosrstého psa je čistě na vás. Jen nezapomínejte, že pejska nestačí nakrmit a vyvenčit. To platí obzvlášť u těch dlouhosrstých plemen. Je dobré si předem nastudovat, jak o jeho srst pečovat.


Když už víte, jak pečovat o srst, je jednodušší se rozhodnout, zda chodit k psímu kadeřníkovi, který se obvykle postará nejen o stříhání, ale i o drápky a jiné věci, nebo samozřejmě můžete pejska stříhat sami doma.

V případě, že se rozhodnete být pejskovi vlastním kadeřníkem, je podstatné vědět, jak si vybrat vhodný stříhací strojek pro psy. Protože každé plemeno má srst jinou a ne všechny strojky mají takový výkon.

Tak a teď už víte skoro všechno. Jak se říká, pes je nejlepší přítel člověka!

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img