- Reklama -
DomůBydleníJak správně vyčistit matrace aneb bojujeme s roztoči v ložnici

Jak správně vyčistit matrace aneb bojujeme s roztoči v ložnici

Neustále vám kdekdo klade na srdce, abyste si pořídili skutečně kvalitní matraci. Matrace se totiž velkou měrou podílí na kvalitě našeho spánku a spánek – ten je pro člověka opravdu velice důležitý. Jenže aby byl spánek zdravý, musí být nejen kvalitní a dostatečně dlouhý, ale také byste měli spát ve zdravém prostředí. A zdravé prostředí není plné bakterií, alergenů a roztočů, kteří tak akorát dráždí dýchací cesty. Bohužel zmiňované škodliviny se nachází právě v matracích, proto bychom neměli zapomínat na jejich pravidelné čištění. Jenže jak na to?

Pokud patříte k lidem, kteří doposud nevěnovali velkou pozornost čištění matrací, pak s největší pravděpodobností nevíte, jak k čištění matrací přistupovat. Právě pro vás proto máme skvělý postup. 

Čistíme zásadně bez vody

Většina lidí při čištění matrací vytahuje kyblík a napouští do něj vodu. Jenže to je samozřejmě špatně. Matrace se zásadně nečistí vodou – následné špatné uschnutí by vedlo k zadržení vlhkosti a následně ke vzniku zdraví škodlivých plísní. Raději si vytáhněte saponát – s jeho pomocí odstraníte i na první pohled těžce odstranitelné skvrny. 

Pokud je vaše matrace od skvrn, jako je krev nebo moč, pak do saponátu přidejte peroxid vodíku a lžičku soli. Tuto směs naneste na skvrnu a nechte zaschnout. Po seškrábání už neneste jenom saponát a jemně ho vmasírujte. Skvrna rázem zmizí. 

Rady při čištění matrace

Čištění matrace opravdu není žádná věda, proto se jen těžko dá pochopit to, proč na čištění lidé zapomínají. Pokud se pouštíte do čištění matrace vůbec poprvé, měli byste se dopředu informovat o konkrétním materiálu, z něhož jsou matrace vyrobeny. Některé mohou být citlivé na chemické prostředky a při použití chemických prostředků byste mohli matraci nenávratně zničit. 

Taktéž doporučujeme při každém převlékání peřin matraci vysát. Nebudete tak spát na špíně a matraci udržíte ve skvělém stavu po delší dobu.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img