To to bolí, to to bolí…. Bolest svalů není vůbec nic příjemného a může vás potrápit ať jste profesionální nebo rekreační sportovec. Pokud k tomu dojde, je velmi pravděpodobné, že budete chvili „polepení“ barevnými pásky. Ano správně – budete tak zvaně „otejpovaní“.

Kdy se můžete dočkat tejpu
Tejpování se používá zejména v okamžiku, kdy vás něco bolí. Svaly, vazy, šlachy – to všechno dokáže sportovce pořádně potrápit. A právě lepící barevné pásky vám s bolestí dokážou pomoci! Při správném nalepení tejpu se totiž stane to, že se uvolní prostor okolo svalu, šlachy nebo vazu. Ty se následně dokáží lépe prokrvovat a uvolnit. Dobře se hojí a regenerují.
Tejpování se ale netýká jen sportovců. Dokáže vám pomoci i s pracovními neduhy. Bolesti zad, pokud pracujete v kanceláři a většinu dne sedíte na židli, bolesti v lýtkách u řidičů z povolání nebo třeba s tak zvaným syndromem myši, na který si snadno zaděláte, pokud často píšete na počítači.

Tejpu zdar!
Tejpování získalo svou oblibu z několika důvodů. Ten první je jednoznačně to, že aplikovaný tejp okamžitě pomáhá! Ihned pocítíte úlevu od bolesti, která je dlouhotrvající. Druhým důvodem je to, že vás tejpování nijak neomezuje. Tejpy jsou elastické a voděodolné. Můžete se s nimi koupat, dál sportovat a zkrátka fungovat tak, jak jste zvyklí.
Jejich aplikace často ani není podmíněna návštěvou fyzioterapeuta, jejichž objednací lhůty jsou občas tak dlouhé, že bolest sama přejde, než dorazíte do ordinace. Tejp vám může nalepit například masér, trenér nebo obvodní lékař. Stačí se zeptat. I vy sami můžete absolvovat kurz o tejpování a velmi jednoduše se správně otejpovat.

Tejpování v domácích podmínkách
Chcete-li se naučit tejpovat sami, není od věci absolvovat kurz, kde se dozvíte všechny potřebné informace. Pokud kurz z jakéhokoli důvodu absolvovat nechcete, nechte si alespoň principy správné techniky vysvětlit od svého fyzioterapeuta nebo někoho o kom víte, že správnému tejpování skutečně rozumí. Myslete na to, aby vám tejp nezpůsobil více škody, než užitku!

