- Reklama -
DomůAktualityJak najít práci bez zkušeností

Jak najít práci bez zkušeností

Hledání práce může být obtížný a skličující proces, zejména pokud nemáte žádné zkušenosti. Ale nebojte se, personální agentura ARWA je tu, aby vám pomohla! Nabízí mnoho skvělých pracovních příležitostí pro lidi bez zkušeností. Celý proces je zcela v jejich režii. Tak na co ještě čekáte? V tomto článku se dozvíte co dělat, pokud nemáte tolik zkušeností na nalezení vaší vysněné pracovní pozice. 

Snižte své nároky a očekávání 

Většina absolventů věří, že jim zaměstnavatelé nabídnou zlatý poklad a pracovní pozici jako v pohádce, což samozřejmě není pravda. Jsou pak zklamaní, když dostanou nabídku, která není podle jejich očekávání. Nemějte tedy zpočátku velké představy, a pokud opravdu chcete pozici, zužte své požadavky. Cesta k vysněné práci na sebe nenechá dlouho čekat. 

Vylepšete svůj životopis a průvodní dopis

  • Máte velkou mezeru mezi kandidáty s hlubokou pracovní historií a společnosti budou pravděpodobně preferovat zkušenější kandidáty. Nezbývá tedy nic jiného, ​​než vylepšit svůj životopis! Vyvarujte se chyb, které často kazí průvodní dopis a e-mail zaměstnavateli. 
  • Zamyslete se nad tím, co všechno jste v minulosti udělali a co by mohlo souviset s pozicí, o kterou se ucházíte. Nezapomeňte na letní brigády, účast v soutěžích, spolcích, školních klubech. 
  • Nepodceňujte také důležitost motivačního dopisu. Většina lidí zapomene a pošle životopis. Dopis je pro některé společnosti mnohem víc než životopis. A pokud jste jedni z mála, kteří si na psaní dopisu najdou čas, můžete si přidat pár bodů k dobru! Využijte příležitosti vystoupit z davu a na psaní dopisu si dejte opravdu záležet. Existují ovšem i personální agentury, které nevyžadují žádné dopisy
  • Pokud nemáte zkušenosti, uveďte, jaké dovednosti a vlastnosti byste chtěli uplatnit a jak byste mohli přispět k podnikání.

Koníčky a volnočasové aktivity

Zmínit můžete i svoje koníčky. Jste sportovec? Píšete blog? šijete oblečení? I z výčtu vašich oblíbených činností může personalista poznat, jak umíte pracovat. Práce v týmu, vytrvalost, trpělivost? Co o vás prozradí vaše zájmy?

Spolupracujte s personální agenturou 

Jak je již zmíněno výše, některé personální agentury nepotřebují žádné průvodní a motivační dopisy.  Jednou z těchto agentur je i personální agentura ARWA. Celý proces je jen a pouze na nich, aby vám našla vaši vysněnou práci! Jak to celé probíhá? Co vše pro to musíte udělat? Vše vám podrobně vysvětlíme. 

Co dělá personální agentura ARWA? 

Ve společnosti ARWA se specializují na to, aby lidem našli práci, která se pro ně dokonale hodí – práci, která je bude bavit a ve které budou dobří. Nedívají se jen na váš životopis; věnujeme čas tomu, abychom vás poznali jako člověka. Jaké jsou vaše silné stránky? Jaké jsou vaše slabé stránky? V jakém pracovním prostředí se vám daří? Jakmile dobře pochopí, kdo jste, začnou hledat pracovní místa, která odpovídají vašim dovednostem a osobnosti. A nebojte se, pokud nemáte žádné zkušenosti; pro lidi ve vaší situaci mají spoustu skvělých příležitostí!

Jak probíhá celý proces náboru? 

Prvním krokem je přijít na konzultaci. Zde vás lépe poznají a začnou s vámi rozvíjet vztah. Chtějí porozumět vašim cílům, vašim dovednostem a tomu, jaké pracovní prostředí by vám nejlépe vyhovovalo. Poté začnou prohledávat jejich rozsáhlou síť kontaktů, aby pro vás našli ideální práci. Jakmile najdou několik možností, osloví zaměstnavatele vaším jménem a domluví si s nimi pohovor. Pak už je to na vás! Po skončení pohovoru je zcela na vás, zda nabídku práce přijmete, nebo ne 

Na jaké obory se ARWA specializuje? 

ARWA Personaldienstleistung nabízí již 40 let individuální službu v oblasti zprostředkování a přenechání kvalifikovaného personálu z různých oborů:

  • obchodní
  • průmyslové
  • zdravotnické a pečovatelské
  • logistické stavebnictví
  • technické
  • elektrikářské gastronomický instalatérství

Pokud hledáte práci, ale nemáte žádné zkušenosti, nezoufejte! Personální agentura ARWA vám pomůže najít ideální práci odpovídající vašim dovednostem a kvalifikaci. Mají  prokazatelnou zkušenost, že pomáhají lidem bez zkušeností získat skvělou práci s vynikajícím platem a benefity. Funguje na trhu práce již nějakou dobu. Neváhejte je kontaktovat, domluvit si s nimi spolupráci a buďte o kousek blíže k nalezení pracovní pozice dle vašich představ. Máte připravený životopis? Zašlete jej

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img