- Reklama -
DomůFinanceJak vás chrání cestovní pojištění?

Jak vás chrání cestovní pojištění?

Přestože je v těchto chvílích už jisté, že letošní lyžařská sezóna spláče nad výdělkem, naděje na oživení cestovního ruchu spočívá v letních měsících. Všichni si ze srdce přejeme, aby epidemie koronaviru ustoupila a my se mohli oddávat rekreaci a relaxaci, jež tolik milujeme a ještě více potřebujeme.

Netřeba polemizovat o tom, že bez komerčního cestovního pojištění raději nikam nevyjíždějte. Nespoléhejte se pouze na české zdravotní pojištění a „modrou kartičku“. Každá země má svůj systém zdravotní péče a i v případě ošetření akutního problému můžete být vyzváni k zaplacení lékařského paušálu, či jiné spoluúčasti na nákladech léčby. Mohli byste se hodně divit, o jak vysoké sumy jde.

Co zahrnuje pojistka?

Cestovní pojištění od ERGO pojišťovny zahrnuje léčebné výlohy a asistenční služby, letového asistenta, repatriace zpět do ČR, zubní ošetření, doprovázející osobu v případě hospitalizace, pomoc v nouzi, ztrátu cestovních dokladů, rekreační sporty, nemanuální pracovní činnost v zahraničí, pojištění občanské odpovědnosti, pojištění zavazadel a nově i koronavirus.

Co si pod tím představit? Pojištění do zahraničí a koronavirus poskytuje nad rámec pojistných podmínek případná pojistná plnění z léčebných výloh i v zemi nebo oblasti, kam správní orgán doporučil necestovat v souvislosti s pandemií onemocnění COVID 19. Podmínkou je, že pojištěný dodržel místní pravidla určená pro vstup na území cizího státu či konkrétní oblasti. V případě, že covidem na dovolené onemocníte, veškeré náklady na léčbu se uhradí v rámci pojistného plnění.

Pozor na karanténu

Pojištění se ale nevtahuje na náklady spjaté s karanténou. Další náklady na pobyt, ubytování, stravování, náhradní dopravu a ostatní náklady vzniklé bezprostředně v souvislosti s prodlouženým pobytem z důvodu karantény cestovním pojištěním pokryty nejsou.

Cestovní pojištění je možné si sjednat online pomocí interaktivního formuláře. Stačí zadat začátek a konec cesty, destinaci, počet osob a během chvíle vám bude vypočítána částka k úhradě. Po provedení platby je smlouva platná. Sjednat si smlouvu online je možné kdykoliv a odkudkoliv. Pojišťovna ERGO, jako jedna z mála, pojišťuje i adrenalinové sporty a extrémní sporty. Samozřejmostí pro každého klienta je pak nonstop asistenční služba, která vám poradí, zajistí lékaře, transport a mnohé další.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img