- Reklama -
DomůFinanceJak vybrat tu nejlepší půjčku? Bez výpočtů to nepůjde

Jak vybrat tu nejlepší půjčku? Bez výpočtů to nepůjde

V dnešní době, kdy všechno raketově zdražuje, je bohužel velmi jednoduché dostat se do nečekaných finančních problémů. A jakmile se objeví nečekané výdaje, které je potřeba urychleně vyřešit, může to být značně nepříjemná situace. Pro její řešení můžete využít půjčky. K dispozici jsou klasické bankovní finanční produkty, ale i úvěry od nebankovních společností. Každá z variant má své výhody. A podle čeho vyberete tu nejvhodnější půjčku? S tím vám mohou pomoci následující praktické rady. ¨

Půjčte si takovou částku, jakou skutečně potřebujete

Je lákavé vzít si půjčku na vyšší částku, kdy si za zbylé peníze koupíte něco, po čem už déle toužíte. Na druhou stranu si takto přiděláváte akorát další starosti do budoucna, protože půjčku bude potřeba splácet. Základním pravidlem tak je čerpání pouze takové částky, jakou v danou chvíli skutečně potřebujete. U různých nebankovních půjček narazíte na rozdílné limity pro maximální výši první půjčky, což je dobré zvážit při výběru.

Připravte se na splácení

Pokud hledáte takový produkt, jako je například půjčka bez doložení příjmů, může být sjednání opravdu velmi jednoduché. Nesmíte však zapomínat na to, že v pravidelném měsíčním rozpočtu musíte mít dostatek financí pro řádné splácení. Mnohdy to znamená poohlédnout se po brigádě navíc nebo seškrtat některé méně nutné výdaje, bez kterých se můžete obejít.

Myslete na své zdraví

Špatná finanční situace může mít špatný vliv na celkové psychické zdraví. Je tak dobré věnovat se určitým koníčkům, při kterých na své problémy alespoň na chvíli zapomenete. Může se jednat o nejrůznější kurzy, které se zároveň budou hodit do běžného života. Jako například sebeobrana, kdy se naučíte, co dělat při napadení a jak si opravdu pomoci. Dobrou volbou jsou i nejrůznější rekvalifikační kurzy, díky kterým si zvýšíte šance na uplatnění na trhu práce. 

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img