- Reklama -
DomůZdravíKotvičník zemní si můžete vypěstovat doma na zahrádce

Kotvičník zemní si můžete vypěstovat doma na zahrádce

Přírodní lékárna se mezi českou populací stále více rozšiřuje. Popularita bylinek, které odpradávna znaly jak české báby kořenářky, tak dávní mistři z Asie, američtí Indiáni, či šamani. Kdo pátrá po léčivé bylince, jíž se říká zelená viagra, měl by do svého bylinkáře zařadit kotvičník zemní. Již Řekové znali kotvičník zemní – účinky jako afrodiziakální, sportovci vědí o jeho povzbuzujících schopnostech, všichni vědí o jeho schopnostech povzbudit plodnost a odstraňovat potíže při menopauze.

Zelenou viagru si můžete vypěstovat velmi jednoduše

Ačkoliv byl kotvičník zemní původně pěstován na písčitých březích Číny, postupně se rozšířil do celého světa, kde roste v polostepích, stepích, na březích řek i plážích. Vypěstovat si ho můžete sami na zahrádce. Semínka sázejte na jaře, později by rostlina neměla takovou účinnost. Pokud bude v teplotě alespoň dvacet stupňů, za 20 dnů by měla semínka vyklíčit. Až bude rostlinka zhruba dvacet centimetrů vysoká, můžete ji zastřihávat.

Jestliže nemáte na pěstování bylinek kapacity, nebo si myslíte, že to sami nezvládnete, můžete si sušenou nať koupit u prověřených pěstitelů. Ti vám naváží množství potřebné na tříměsíční nebo delší kůru. Vy si sušenou nať pouze zalijete horkou vodou a každý den pravidelně popíjíte. Čaj se dá uvařit z plodů, natě, anebo nadrceného prášku. Kvalitní Kotvičník lze poznat podle velmi výrazné hořké chuti výluhu. Při objednávání se vyvarujte nákupu levných jemně nadrcených směsí, u kterých není poznat, co doopravdy obsahují.

Po přibližně třech týdnech užívání uvidíte, že se vám zlepší nálada, vyčistíte si játra i ledviny, upravíte hormonální hladinu, zbavíte se nespavosti a dalších neduhů. Kotvičník zemní je rostlinou plnou zdraví prospěšných látek – obsahuje vitamin C, tanin, glykosiny, sacharidy, steroidy, alkaloidy, flavonoidy, třísloviny a saponiny.  Pozor na přesné dávkování, u kotvičníku zemního se nedoporučuje překračovat doporučené dávkování, některé zdroje uvádějí, že může přivodit nadměrný růst ochlupení nebo zvýšený nárůst svalové hmoty!

Předchozí článekProč kožené kabelky?
Další článekDárky, které Vás rozzáří
- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img