- Reklama -
DomůBydleníPráce z pohodlí domova

Práce z pohodlí domova

Je doba jaká je a my se ji musíme přizpůsobit. Většina firem se dnes snaží nechávat své zaměstnance pracovat z domu (homeoffice). To určitě řada z nás ocení, ale když máte doma děti, není snadné se soustředit na práci. Proto je důležité mít své místo, kde můžete v klidu pracovat a nebude vás nic rušit.


Pojďte se tedy s námi podívat jak si jednoduše zařídit kancelář v pohodlí domova.

Vyberte vhodnou místnost a přizpůsobte ji

Pokud pracujete z domu, je důležité aby se vám ve vaší kanceláři dobře pracovalo. Soustředěnost je základ, to je ale bohužel někdy obtížné, zvlášť když máte doma děti. Najděte si proto nějakou dobře zvukově izolovanou místnost. Nebudete tak rušeni žádným hlukem.

Nesmíte ovšem zapomenout na kvalitní světlo. Nejen hluk ale i světlo, je důležitým faktorem ke kvalitní práci. Místnost by měla být dobře osvětlená, nejlépe přírodním světlem z oken.

Nakonec nezapomínejte větrat. Oxysličený mozek funguje daleko lépe, proto pravidelně větrejte a nemějte v kanceláři přetopeno. Ale pozor, velká zima taky není ideální.

Kvalitní nábytek

Kancelář si můžete vybavit luxusním designovým nábytkem nebo starým použitým. To je čistě na vás a vašem vkusu. Obě varianty mají něco do sebe, jen nezapomeňte sladit všechen nábytek “na jednu vlnu.”

Každé dobré kanceláři dominuje pracovní stůl. Ten vybírejte uvážlivě. Berte v potaz kolik místa k práci potřebujete, zda vám stačí počítač, nebo jste obklopeni při své práci papíry.

Není nic důležitějšího než kvalitní židle. Uvědomte si, kolik hodin strávíte prací a sezením u stolu. Proto byste měli myslet na své tělo a dopřát si pohodlné sezení. Židle byla měla být polohovatelná s nastavitelnou výškou.

Doplňky nic nezkazíte

Jak by asi vypadala jakákoliv místnost čistě jen s nábytkem. Pravděpodobně dost chudě a neútulně. Proto neváhejte sáhnout po doplňkách. Ať zvolíte jakékoliv, všechno bude správně! Může to být značkový porcelán Villeroy Boch, dřevěné dekorace a nebo ručně vyráběné produkty.

Udělejte radost dětem a vystavte si zde jejich obrázky, výrobky a fotky. Nejenže se budete cítit mnohem příjemněji, ale děti budou mít radost a vyjádříte jim vaši pýchu a podporu.

Květiny

V neposlední řadě nesmíte vynechat květiny. Je v podstatě jedno, které rostliny zvolíte, jestli to bude kaktus nebo orchidea. Rostliny vytváří kyslík, který při práci opravdu potřebujete. A navíc dělají místnost mnohem příjemnější, hezčí a veselejší.

Tak teď už víte téměř všechno. Můžete se pustit do příprav a práce vám půjde nepochybně od ruky!

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img