- Reklama -
DomůZajímavostiBylinné čaje, které jsou vhodné pro pleť a vlasy

Bylinné čaje, které jsou vhodné pro pleť a vlasy

Na seznam nápojů, které jsou známé svými kosmetickými účinky, se nedávno dostaly dva bylinné čaje.

Už jste to slyšeli mnohokrát – zelený čaj léčí tmavé skvrny pod očima a levandulový čaj redukuje stresové vrásky z obličeje. Je známo, že čaj ve své louhované podobě léčí nejrůznější kožní a vlasové potíže. Je bohatý na antioxidanty a známý svými protistárnoucími a protizánětlivými vlastnostmi, které při lokálním použití na pleť nebo vlasy dělají zázraky.

Matcha a Kombucha, které se nejnověji připojily k brigádě čajů, jež léčí potíže s pletí a vlasy, jsou nyní preferovány profesionály v oblasti krásy po celém světě.

Zelený čaj

Každý ví, kolik zdraví prospěšných látek nabízí zelený čaj. Kromě toho, že udržuje člověka v kondici, je však tento čaj také oblíbenou kosmetickou ingrediencí. Pokud se zelený čaj aplikuje ve formě pleťové masky, působí jako exfoliátor. Dodává obličeji lesk a také snižuje nadměrnou tvorbu kožního mazu. Pro vlasy lze zelený čaj uvařit a poté použít jako přípravek na mytí vlasů. Třísloviny obsažené v čaji dodávají vlasům lesk. V kombinaci s citronovou šťávou pomáhá zelený čaj redukovat lupy a působí jako vlasová voda.

Heřmánkový čaj

Pokud hledáte přirozený způsob, jak zesvětlit své vlasy, umytí hřívy heřmánkovým čajem udělá své. Zesvětlí vaše vlasy o dva odstíny! Dva sáčky heřmánku můžete spařit horkou vodou, poté je smíchat s citronovou šťávou a nanést na vlasy na 5-10 minut. Tento čaj můžete také použít jako přírodní šampon a kondicionér.

Černý čaj

Volné radikály obsažené v tomto čaji zpomalují proces stárnutí pokožky. Při opláchnutí obličeje také okamžitě obnovuje pleť. Čaj uvařte a poté jej nechte vychladnout. Nechte ho několik minut vychladnout a poté ho naneste na obličej, abyste zklidnili pleť.

Čaj z citronové trávy

Je známý jako vynikající detoxikační prostředek, který při konzumaci nejen pročistí váš organismus, ale také vám pomůže zbavit se skvrn a akné. Denně si na obličej nanášejte chladnou směs tohoto čaje.

Čaj Oolong

Pokud vás trápí redukce vrásek a tmavých skvrn, naneste si na obličej pastu z čaje oolong. Antioxidanty v něm obsažené pomáhají odstraňovat toxiny z pokožky, a tím redukují stařecké skvrny. Chrání také vaši pleť před pigmentací způsobenou škodlivým slunečním UV zářením.

Zázvorový čaj

Zázvor je známý jako antiseptikum, které léčí jakékoliv nedokonalosti pleti. Výhod je mnoho – od léčení opálené a pigmentované pleti až po snížení nerovnoměrného tónu pleti. Zvyšuje také prokrvení vlasové pokožky, čímž omezuje padání vlasů.

Matcha Tea

Tento zelený čaj pocházející z Japonska je známý jako jeden z nejkvalitnějších čajů na světě. Tento čaj, který má obvykle zelenou barvu, je bohatý na chlorofyl, který je známý jako jeden z ideálních zdrojů antioxidantů, které pomáhají detoxikovat pokožku. Kromě konzumace tohoto čaje jej lze také použít jako zábal na obličej. Dále je možné čaj uvařit a uchovávat, dokud nevychladne, a poté si jím pravidelně potírat obličej pro čistou pleť bez skvrn.

Levandulový čaj

Kromě chladivých a uklidňujících účinků je levandulový čaj známý také tím, že snižuje výskyt nejrůznějších kožních infekcí. Léčí také vypadávání vlasů a snižuje tvorbu lupů.

Kombuchový čaj

Jedná se o lehce fermentovaný čaj, který se vyrábí z cukru, bakterií a kvasinek. Někdy je také označován jako houbový čaj Kombucha. Obsahuje symbiotickou kulturu bakterií a kvasinek (SCOBY), která nejen detoxikuje pokožku, ale také ji hydratuje a zlepšuje její pružnost. Tento čaj pomáhá zlepšovat tón pleti, její čistotu a strukturu. Rovněž rozjasňuje pleť a viditelně snižuje výskyt jemných linek a vrásek. Tento čaj můžete pít pravidelně a také si z něj nanášet jemnou pastu na obličej po dobu přibližně půl hodiny.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img