- Reklama -
DomůCestováníChystáte se ještě před porodem na cesty? Myslete na cestovní pojištění

Chystáte se ještě před porodem na cesty? Myslete na cestovní pojištění

Těhotenství vás nemusí od cestování odradit. Na druhou stranu určité riziko zde je, a proto se vyplatí myslet na kvalitní cestovní pojištění. To lze sjednat jen za určitých podmínek. Víte jakých?

Za cestovní pojištění zaplatí těhotná žena stejnou částku, jako kdokoliv jiný. Liší se ovšem proplácení některých úkonů a doba, do které lze pojištění sjednat.

Co zahrnuje cestovní pojištění pro těhotné?

Běžné zdravotní úkony, které nijak nesouvisí s těhotenstvím, proplatí pojišťovny bez omezení. Jakmile jde o zdravotní péči související přímo s těhotenstvím nebo porodem, většina pojišťoven hradí lékařské úkony při neočekávaných komplikacích, kdy je ohrožen život matky, dítěte nebo v případě předčasného porodu. Cestovní pojištění pro těhotné nehradí umělé oplodnění, plánovanou interrupci, popřípadě metody zjištění těhotenství.

Pojišťovny obecně nevítají matky na rizikovém těhotenství, kdy mají být v klidu. V takových případech lékaři cesty do zahraničí nedoporučují a rizikové těhotenství je z tohoto důvodu takřka vždy ve výlukách cestovního pojištění. Stejný problém budou mít ženy v pracovní neschopnosti kvůli těhotenství, které nemohou cestovat už jen kvůli omezenému režimu vycházek.

Těsně před porodem je lepší necestovat

Jakoukoliv cestu v těhotenství je lepší zkonzultovat se svým lékařem. Cestování po České republice pravděpodobně nebude tak velký problém, ovšem vydat se do zahraničí ve vysokém stupni těhotenství není příliš vhodné a bezpečné.

Pojišťovny si jsou vědomy rizika a mají nabídku cestovního pojištění pro těhotné ženy časově omezenou. Často proplácejí lékařské úkony spojené s těhotenstvím do dvacátého šestého týdne těhotenství, některé o pár týdnů déle. Například pojišťovna Kooperativa umožňuje sjednání pojištění do deseti týdnů před předpokládaným termínem porodu.

Myslete na zadní vrátka

Cestovní pojištění pro těhotné ženy může obsahovat další připojištění. Zvlášť v těhotenství je podpora a pohoda na cestách důležitá, proto zvažte rozšíření o lepší asistenční služby, pojištění zavazadel a osobních věcí, pojištění odpovědnosti a pojištění storna cesty. To je obzvlášť důležité, protože vám pojišťovna zaplatí storno poplatky pro cestovní kancelář nebo leteckou společnost, když se objeví neočekávané zdravotní potíže a vy nebudete moci odjet.

Nezapomeňte si dobře přečíst pojistné podmínky pojišťovny. Pokud dojde ke zdravotním komplikacím kvůli problémům, které byly známé ještě před sjednáním pojištění, nebude vám pojistné plnění poskytnuto.

Žena na pláži vycestovala díky podpoře těhotenství ze strany pojišťovny

Proč je důležité cestovní pojištění i v těhotenství?

Platit si za lékařské úkony v zahraničí není levná záležitost a nikdy nevíte, co se může stát. Zejména v těhotenství může někdy dojít k neočekávaným situacím, a proto je vhodné se zajistit cestovním pojištěním. Chraňte se před cestou kompletně – dodá vám to mnohem větší pocit bezpečí.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img