- Reklama -
DomůMódaRučníkové pončo – netradiční dárek na Vánoce

Ručníkové pončo – netradiční dárek na Vánoce

Pončo je užitečný doplněk k vodě. Proč si ho pořídit právě teď, přestože počasí už několik týdnů nepřeje návštěvám českých řek a rybníků?

Ponča jsou praktická na pláž i na sport

Pončo je ideální doplněk k vodě. A i když české vodní plochy lákají momentálně jen otužilce, stále více lidí mění klasickou tuzemskou zimu za exotické končiny, a právě v zimě vyráží na dovolenou za teplem.

Na cestu k moři si ručníkové pončo jednoznačně nezapomeňte přibalit. Oceníte ho při převlékání z mokrých plavek. Udrží vás v suchu a na mnohdy přeplněných plážích zajistí i kýžené soukromí, pokud se nechcete vystavit zvídavým pohledům ostatních rekreantů.

Pončo s kapucí ocení také dámy, které tak snadno vyřeší problém s mokrými vlasy. Příjemný materiál i dlouhé kadeře rychle osuší, zabrání tomu, aby za sebou jejich majitelka zanechávala všudypřítomné mokré stopy a nedovolí, aby vám po plavání táhlo na hlavu.

Ostatně ochranu před chladem oceníte nejen jako klasický milovník plážové relaxace, ale také při sportu, až se budete převlékat z neoprenu. Pokud by naopak počasí přálo až příliš, pončo rovněž situaci řeší. Ochránit vás totiž dokáže i před intenzivními slunečními paprsky.

Ručníkové pončo ušetří místo i v plavecké tašce

Některé modely navíc disponují v přední části i praktickou klokaní kapsou, kam můžete ukrýt nejrůznější drobnosti, například malou hotovost na zmrzlinu. Tento originální kousek tak nahradí ručník, župan i deku v jednom doplňku.

Což se vám bude hodit nejen na dovolené, ale také tehdy, pokud chodíte pravidelně do bazénu, případně tam alespoň začátkem roku vyrazíte „vyplavat“ nadbytečné kilogramy a trochu si v zimě vylepšit fyzickou kondici.

V plavecké tašce díky tomu ušetříte mnoho místa. Ručníkové pončo je vyrobeno z velmi příjemného materiálu, který dobře saje a zároveň rychle schne. Po návratu domů se tak ani nebudete muset trápit s objemným kusem rozloženým v bytě na sušáku.

Díky použitému materiálu je pončo i úžasně pohodlné. Většinou se jedná o klasickou bavlnu, bavlnu s příměsí polyesteru nebo o samotný polyester. Některé značky se spoléhají na polyester coby základní materiál a příměs dalších vláken, například polyamidu. Velmi oblíbené je pak klasické froté provedení známé z ručníků či prostěradel. Setkáte se i s provedeními využívajícími nanovlákno a bambus.

Ponča nejen pro dospělé

Ponča navíc vyhovují nejen dospělým, ale také dětem. Neposedné malé „vodníky“ díky nim osušíte snáze než v ručníku, který poměrně ochotně sklouzává. Dětské provedení se v zásadě nijak neliší, pouze bývá ušito ve zkrácené délce a má uzpůsobenou velikost. Vkusu malých nositelů také někteří výrobci podrobují design svých výrobků a využívají oblíbené pohádkové postavičky a animované hrdiny.

Samozřejmě i dospělí si mohou vybrat takový model, který budou nosit s radostí třeba i díky oblíbené barvě. Pončo tak jednoznačně potěší nejen praktičností, ale i tím, že je jednoduše trendy. A hodí se tak ideálně například i coby originální dárek pod stromeček.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img