- Reklama -
DomůZajímavostiSprchový kout? Systém WALK-IN nabízí větší koupelnový prostor i bezbariérový přístup!

Sprchový kout? Systém WALK-IN nabízí větší koupelnový prostor i bezbariérový přístup!

Vana nebo sprcha? Při rekonstrukci koupelny patří tento výběr mezi nejzásadnější, protože se od něj odvíjí celkový vzhled místnosti i další postup. Zatímco koupání ve vaně je za odměnu po celodenní dřině v práci a patří k odpočinkovým aktivitám, sprchování je praktičtější a podle odborníků také zdravější. Sprchové kouty navíc ocení rodiny s dětmi a senioři, kteří mají ztíženou hybnost. Jaké jsou další výhody sprchového koutu?

Do každého prostoru

Na rozdíl od vany není pro instalaci sprchového koutu potřeba tolik prostoru a nabízí požadovanou flexibilitu při rekonstrukci panelákového a činžovního bytu. Velikost lze upravit s ohledem na stávající možnosti, což platí též v rodinných domech. Sprchové zástěny WALK-IN bez spodní vaničky k tomu usnadní sprchování dětí i dospělých, kteří mají potíže s klouby nebo jsou po úrazu. Naprosto nedocenitelné jsou tyto systémy pro hendikepované nebo seniory.

Pro každodenní očistu a úsporu vody

Neméně podstatný je ekonomický dopad, protože při instalaci sprchy namísto vany se ušetří tisíce za vodu. Koupání ve vaně je finančně náročnější, protože se při něm spotřebuje až 150 litrů vody, u rohových van až 200 litrů. Při běžném sprchování proteče asi 30-50 litrů vody, přičemž lze instalovat sprchové sety s termostatickou baterií a spořičem vody, čímž lze uspořit až 70 procent použité vody. Navíc poteče okamžitě teplá voda bez nutnosti několikaminutového regulování.

Moderní design a rychlá údržba

Nezměrnou výhodou u sprchový koutů je nejen jejich snadná instalace s možností variabilního sestavení, ale také jedinečný vzhled. Sprchové zástěny jsou moderním a dominantním prvkem celé koupelny. Sprchové zástěny a kouty jsou zároveň mnohem snazší na údržbu, což ocení především ženy. Skleněné stěny mají povrchovou úpravu pro zamezení usazování vodního kamene a je tak usnadněno jejich čištění. K tomu jsou vyrobeny z bezpečnostního skla, na výběr jsou v čiré, kouřové nebo matné barvě.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img