- Reklama -
DomůMódaČerný pátek jako ráj nakupování. Kdy se chystat na Black Friday?

Černý pátek jako ráj nakupování. Kdy se chystat na Black Friday?

Black Friday alias „Černý pátek“ je specifickým dnem v roce. Proč byste si ho měli do kalendáře poznamenat i vy?

Americký

Black Friday je pojmem z oblasti marketingu, který k nám přišel ze světa za velkou louží. Jedná se o časově omezenou akci pořádanou vždy čtvrtý listopadový pátek. V tento den na celém světě obchodníci nabízejí výrazné slevy na širokou škálu zboží. To spouští doslova nákupní šílenství.

Všeobecně se uvádí, že Black Friday je reflexí dění na burze, které předcházelo světové krizi v roce 1929. Podobných „černých pátků“ však zažila historie více.

Poprvé se ale termín Black Friday přímo v souvislosti s nakupováním objevil v 60. letech ve Philadelphii. Levné zboží tehdy oprávněně vzbudilo obrovskou pozornost nakupujících. Policie tak musela řešit dopravní kolaps a davy chtivé nakupování usměrňovat.

A ani soudobá společnost, která má zdánlivě všeho dostatek a o zlevněné zboží tedy v obchodech bojovat nemusí, se podle všeho příliš neponaučila. I v českých médiích tak probleskují během podzimu občasné zprávy o násilnostech a incidentech, které provází každoroční slevový pátek.

Black Friday v klidu a bez stresů

Přemýšlíte o výhodných nákupech, ale nechce se vám vyrážet do přeplněných obchodů? Naštěstí se nervozitě a stresu můžete zcela vyhnout díky internetu.

Výhodou nákupů přes internet je nejen pohodlí, ale i mimořádně široký sortiment. V rámci Black Friday si pořídíte, s jistou nadsázkou řečeno, naprosto vše, co si přejete. Magické slůvko „sleva“ se skví na hračkách, kosmetice nebo sportovním vybavení.

A jednoznačně zdobí i šperky. Neváhejte se proto rozmazlit jejich třpytivou krásou. A že momentálně „nemáte důvod“? Nevadí, radost totiž důvod nepotřebuje.

Pocit štěstí není závislý na tom, jestli se okolní svět točí po správných oběžných drahách. Ať už vás soukolí osudu vyšle jakýmkoli směrem, je důležité kráčet hrdě s hlavou vztyčenou a s dobrou náladou. Široký úsměv je jistě tou nejmocnější „zbraní“ proti chmurám. A krásné šperky mohou být tím, kvůli čemu se každý den budete znovu a znovu usmívat.

Více o tomto dni se dozvíte v článku Fenomén Black Friday a šperky na našem blogu.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img