- Reklama -
DomůZajímavostiOkouzlete s obrazy slavných malířů v originální verzi diamantového malování

Okouzlete s obrazy slavných malířů v originální verzi diamantového malování

Nechte se okouzlit nádhernými třpytivými obrazy, které se snadno stanou překrásnou ozdobou každého interiéru. Díky sadě pro diamantové malování si takový obraz zvládne snadno připravit naprosto každý včetně dětí. Zjistěte více informací o diamantovém malování a pusťte se do vlastního zábavného tvoření s takovým motivem, jaký se vám nejvíce zalíbí.

Co je diamantové malování?

Líbí se vám třpytivé věci a nedáte dopustit na krásné umění? Pokud vám k tomu nechybí ani touha po vlastním kreativním tvoření, jistě si zamilujete diamantové malování. Jedná se o poměrně novou techniku, kde pracujete se šablonou a jednotlivými malinkými barevnými diamantíky. I přesto, že jde o název diamantové malování, jedná se spíše o kreativní tvoření, kdy do připravené šablony lepíte postupně diamanty a vzniká hotový obraz.

Dobrou zprávou je, že k malování diamanty nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti. Bude vám stačit pouze následovat návod a precizně přidávat jeden kamínek za druhým. To, jakou barvu máte zvolit, najdete vyznačené přímo na připravené šabloně.

Jednotlivé diamanty jsou v malých uzavíratelných sáčcích. Na každém sáčku je symbol, podle kterého poznáte, na jakou plochu na plátně konkrétní barva patří. Vždy je dobré postupovat po jednotlivých barvách. Diamanty si vyndáte na připravenou mističku, použijete menší množství voskové hmoty do pera pro snazší nabírání diamantů a pustíte se do tvoření. Nejdříve vyberte vždy jednu barvu a tu si připravte. Z obrazu odstraňte jen menší množství fólie v tom místě, kde budete aktuálně lepit diamanty. Perem chytněte diamant a opatrně nalepte na připravenou plošku kulatou stranou směrem dolů. Takto postupujte s jednotlivými plochami a dalšími barvami, než bude obraz kompletně dokončený.

Jak začít s diamantovým malováním?

Vytváření diamantového obrazu si žádá trochu trpělivosti, přesnosti a precizní postup. Pro začátek je tak lepší začít s menším obrazem, který bude mít rozměr zhruba kolem 40 x 50 cm. Snadněji dokážete pracovat s připravenou plochou a lépe se vám budou lepit diamanty i na odlehlejší místa obrazu. Jinak není potřeba se nijak omezovat při výběru vhodného motivu.

Potřebovat budete objednanou sadu a dostatek místa pro klidné tvoření. Připravte si rovnou plochu, kde budete pracovat a nezapomeňte i na dostatečné osvětlení, ať jasně vidíte malé plošky, kam mají přijít jednotlivé diamanty. Hlavně u větších rozměrů počítejte s tím, že diamantů bude větší množství, takže tvoření celého obrazu zabere více času. Svou práci si však můžete rozdělit na jednotlivé úseky a například každý den vytvořit menší část. Postupně se vám začne rýsovat krásný výsledek a získáte navíc takovou malou uměleckou terapii na pravidelné bázi.

A jestli si náhodou nebudete vědět rady, najdete přímo v sadě u diamantového malování přiloženy přesné pokyny, kde najdete všechny důležité informace pro spokojené tvoření s krásným výsledkem.

Zábava pro celou rodinu

Oblíbené 5D diamantové malování je skvělé pro dospělé i pro děti. Protože se však pracuje s drobnými diamanty a je důležitá přesnost a preciznost, mělo by se jednat již o trochu větší děti, které tento úkol zvládnout. Na e-shopu DIAMONDI najdete dětské motivy určené klidně pro děti již od 5 let. Dítě se tak do tvoření může pustit v předškolním nebo mladším školním věku. V uvedených kategoriích najdete jednodušší motivy, které jsou vhodné právě přímo pro děti. Tyto hravé motivy sází na menší množství barev a větší plochy, kam přijdou diamanty o stejné barvě. Není tak složité se správně trefit a tvoření jde lépe od ruky, což pro děti znamená i větší zábavu.

Kromě toho, že diamond painting představuje zábavnou kreativní činnost klidně i pro celou rodinu, jedná se o aktivitu, s jejíž pomocí perfektně zapomenete na stres a příjemně se odreagujete během jedinečného tvoření. Odměnou vám k tomu bude i opravdu překrásný výsledek.

Vytvořte originální verze nejslavnějších obrazů díky technice diamantového malování

Protože je diamantové umění v zásadě velmi jednoduché a s pomocí kompletní sady všeho potřebného si snadno zhotovíte i světoznámé umělecké dílo. Nahlédněte do kategorie velkých malířů a najdete zde taková díla, jako jsou například Mona Lisa, Hvězdná noc, Dívka s perlou, Dáma s hranostajem a podobné. Pomocí techniky diamantového tvoření můžete ztvárnit i díla od světových malířů. Nabídka je i v tomto ohledu velmi pestrá a kromě opravdu známých jmen, jako jsou Vincent van Gogh, Pablo Picasso, Leonardo da Vinci, najdete i méně známé, ale přesto významné malíře, jako například Canaletto, Caspar David Friedrich, Pieter Bruegel a další. Vzhledem k bohaté nabídce tvorby různých malířů si můžete vybírat hned z několika malířských stylů, takže snadno zvolíte ideální obraz přesně podle vašeho vkusu. Elegantní provedení s diamanty navíc dokáže takové umělecké dílo ještě více rozzářit a dodat mu zcela jiný a velmi zajímavý vzhled.

Luxusní ozdoba nejenom dětského pokojíčku

Malé třpytivé diamanty vypadají sami o sobě krásně a luxusně. A co teprve ve chvíli, kdy se spojí do jednoho velkého barevného obrazu. Diamantový obraz se snadno stane nádhernou dekorací v dětském pokojíčku i kdekoliv jindy. Záleží na vybraném motivu i na tom, kam si dítě bude chtít umístit své vlastní dílo. Vzhledem k pěknému výsledku i zábavnému procesu tvoření navíc počítejte i s tím, že u jednoho obrázku třeba nezůstane a po chvíli budete vybírat další motiv, který už může mít větší rozměry nebo vyšší obtížnost.

Diamantové malování podle čísel představuje jedinečný a zajímavý dárek. Potěší již v podobě darování celé sady ke zpracování, ale i jako již hotové dílo. Děti tam mohou například vytvořit třpytivý obraz, který darují prarodičům. Výsledkem je totiž zajímavé dílo, které si rozhodně zaslouží své místo na stěně.

Vybírejte z tisíců různých motivů

Pokud se rozhodnete, že vyzkoušíte diamantové malování podle čísel, čeká vás velký úkol v podobě výběru toho správného motivu. Složité je to hlavně díky opravdu velké a bohaté nabídce, kdy v každé kategorii najdete desítky krásných motivů. Oblíbenou kategorií jsou například zvířata, kde najdete klasické výjevy, ale i zajímavé a jedinečné abstraktivní barevné varianty. Jako nádherná dekorace budou vypadat obrazy s motivy rostlin, květin nebo krajin. Jako diamantové malování pro děti se hodí pohádkové motivy, či veselé kreslené postavičky. Takové motivy mají zpravidla i nižší obtížnost, takže jsou obzvlášť vhodné právě pro veselé dětské tvoření.

A jestli váháte a nechcete procházet všechny kategorie, možná vás lépe nasměrují bestsellery, kde jsou nejpopulárnější motivy pro diamantové malování. V této kategorii najdete efektní a líbivé motivy, které se snadno tvoří a jako bonus nádherně vypadají pověšené na stěně.

V balení od DIAMONDI najdete všechno potřebné pro kreativní tvorbu

Pokud se chcete pustit do diamantového malování podle čísel, stačí si objednat již připravenou sadu. Vyberte si motiv, jaký vás nejvíce zaujal a rozhodněte se, jestli chcete jenom obyčejné plátno, nebo variantu vypnutého plátna na rám, kdy je hotový výsledek rovnou připraven k pověšení.

Jakmile si uděláte objednávku, přijde vám v balení všechno potřebné pro vytvoření nádherného diamantového obrazu. To znamená prémiové diamanty přesně v barvách vhodných pro daný motiv, plátno se šablonou a ploškami, které jsou označeny příslušnými kódy. K tomu nesmí chybět pero, s jehož pomocí probíhá nanášení diamantů na jednotlivé plošky. Dále voskovou hmotu, která pomáhá pro uchycení diamantu do pera a pinzetu pro případnou opravu chyb, když diamant omylem nalepíte na špatné políčko. Zkrátka opravdu všechny nezbytné pomůcky. Vaším jediným úkolem tak bude příprava místa, kde můžete nerušeně a v klidu tvořit vlastní umělecké dílo.

S tvorbou vám pomůže i barevná předloha. Následné pověšení hotového obrazu bude jednoduché i díky háčkům, které jsou součástí sady. Stačí tak vybrat vhodné místo na stěně, kde se bude daný motiv nejlépe vyjímat.

Jedinečný diamantový obraz podle vaší fotografie

A co dělat, když vám žádný z nabízených motivů nepřijde dostatečně zajímavý, nebo prostě hledáte něco opravdu jedinečného? V takovém případě můžete využít možnost vytvoření motivu pro diamantové malování z vaší vlastní fotografie. Stačí nahrát vhodnou fotografii, zvolit, jestli chcete plátno napnuté na rám, nebo bez napnutí. Výsledkem bude připravený návrh s diamanty tak, aby bylo možné zpracovat vaši fotografii v tomto jedinečném stylu. Následně máte maximální jistotu, že hotové třpytivé dílo, které si pověsíte na stěnu, bude opravdu originální.

Diamantové malování jako zajímavý a kreativní dárek

V období vybírání dárků je na čase pustit kreativitu naplno. Vyberte proto takový dárek, který to dokáže. A přesně tohle umí obrazy pro diamantové malování. Pokud víte, že dotyčný není zkušený umělec, zvolte spíše menší rozměr a jednodušší motiv. Volba motivu přitom může odrážet oblíbenou zábavu obdarovaného či se můžete pokusit trefit se do vkusu tak, aby byl výsledný obraz příjemnou dekorací do interiéru. 

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img