- Reklama -
DomůKrásaZachraňte vlasy před létem

Zachraňte vlasy před létem

Pokud ženy nejsou opatrné, na konci léta je při nejlepším čeká razantnější stříhání suchých konečků namáhaných sluncem. Odborníci se shodují, že vlasy se vlivem tepla, UV záření, častějším koupáním v kombinaci s vlhkostí ničí o 40 % více, než v jiné roční období. Sice vlasová kosmetika jako jsou šampony a spreje s UV ochranou, hydratační řady určené k péči o vlasy na přímém slunci nebo hydratační oleje, slibují, že vlasy ochrání. Nicméně, existuje tady možnost – keratin, který smete dalších pět produktů vlasové kosmetiky z vaší poličky.

Keratin – seznamte se

Lidský vlas se skládá až z 95 % keratinu. Jako základní stavební jednotka vlasu má důležitou roli v budování struktury vlasů včetně určení, jestli vlasy jsou rovné nebo kudrnaté. UV záření a teplo často způsobují pomalé rozpadání keratinového řetězce, což může vést nejenom k dehydratovaným, poškozeným vlasům, ale také padání vlasů. Proto je v létě důležité si vlasy chránit a ideálně ho doplňovat. Hlavním účinkem, který keratin má je obnova vlasového vlákna.  Obnovuje poškozené vlasové vlákno vyplněním trhlin vlasových struktur. Hydratuje vlas, což znamená, že působí jako silný kondicionér. Také zvyšuje odolnost vlasu vůči mechanickému poškození. Hrubé kartáčování, časté používání kulmy nebo žehličky anebo pobyt na slunci vlasy doslova trýzní.

Keratin na vlasy nebo brazilský keratin

Pokud chcete dosáhnut nejlepšího výsledku, je dobré poradit se v kadeřnictví s profesionály. Podle míry poškození a Vašich potřeb kadeřník doporučí nejlepší volbu. Popřípadě poradí, která vlasová kosmetika ho obsahuje aspoň v malém množství. Keratin na vlasy i brazilský keratin mají stejné obnovující účinky. Nicméně, brazilský keratin má schopnost vlasy narovnat. Pravidlo je tady tedy jednoduché, pokud se pyšníte svými lokny a chcete si kudrnaté prstence ponechat je dobrá volba obyčejný keratin na vlasy. Brazilský keratin i keratin na vlasy ochrání vlasy na více než šest měsíců.

Jiné vlivy

Poškozené vlasy a vypadávání vlasů může mít i jiný důvod rozpadu keratinových vláken. Vypadávání vlasů v celé jejich délce může znamenat jinou příčinu poškozeného keratinového vlákna, než je mechanické poškození, které se většinou jeví jako vypadávání krátkých vlasů. Pokud vám připadá, že se potýkáte s padáním vlasů více, než jste zvyklá a vlas vypadává po celé délce, za poškozením keratinových struktur může stát hormonální změna, zdravotní problémy, věk nebo čistá genetika. Vypadávání vlasů sice může více žen zažívat v období babího léta a přikládat ho změně počasí, i přesto je důležité ho prodiskutovat v kadeřnictví.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img