- Reklama -
DomůBydleníVýběr luxusní postele

Výběr luxusní postele

více v článku...

Matrace

Při výběru matrací jsou důležité různé faktory, nejenom materiál. Mezi ty zásadní patří například fakt, kam postel dáte a taky samozřejmě to, kdo na ní bude spát. Pokud máte doma odrostlejší dítě, které kolem sebe potřebuje více prostoru, nejvhodnějším rozměrem je matrace 140×200 centimetrů. Díky tomuto rozměru ušetříte v pokoji spoustu místa, takže je ideální do malých pokojíčků. Nezapomínejte ani na správnou výšku a tvrdost matrace.

Postel

Minimální určená šířka matrace pro jednoho člověka je 80 centimetrů – a to je vážně strop. Na menším rozměru se člověk nemůže bezpečně otočit, není dostatečný komfort. Jediná výhoda této šířky postele je, že zabere méně místa. Vhodná je pro děti. Pokud vybíráte postel pro dva a nemůžete si dovolit plýtvat místem, ideální volbou je rozměr matrace 160×200 centimetrů.

To je totiž určená minimální šířka pro dvě dospělé osoby. Místa kolem sebe moc nenaleznete, avšak pro společné usínání v objetí je tato matrace tím pravým ořechovým. Standardními rozměry pro páry jsou však dány rozměry 180×200 centimetrů nebo 190×200 centimetrů. Postel se neskládá jenom z rámu a matrace, vybírejte i správné a kvalitní rošty.

Polštář

Pro kvalitní spánek je velmi důležitý prostor kolem sebe.  Optimální rozměr matrace pro jednoho člověka je 90 centimetrů. Ale co když jsou dva? Ideálním rozměrem je velikost matrace 180×200 centimetrů, toto dvoulůžko poskytuje dostatek prostoru, v klidu se můžete otočit a převalit se. Dbejte však na to, aby matrace byla vyrobena z kvalitních materiálů.

A pro úplné soukromí v posteli je možnost pořídit si jako alternativu tohoto rozměru dvě matrace o šířce 90 centimetrů. Při výběru postele dbejte i na správnou výšku od země. Postel by měla větrat, tudíž by mezi podlahou a postelí měl být nějaký ten volný centimetr. Hygienické minimum je 25 centimetrů od podlahy.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img