- Reklama -
Domů Bydlení Jak efektivně na čištění podlahy?

Jak efektivně na čištění podlahy?

„Kdo čistí, má za tři.“ Rčení, které padá na úrodnou zem zejména v podzimních a zimních měsících, kdy se podlahy domácností, obchodů, kanceláří, fabrik, atrií a jiných veřejných míst lehce znečistí. Sebelepší uklízečka se smetákem a mopem v ruce nedokáže obstarat takovou plochu jako profesionální stroj.

Strojové čištění podlah je efektivní a hodí se k jednorázové nebo pravidelné aplikaci. Moderní úklidový stroj dokáže během hodiny vyčistit plochu, která by i zkušenému pracovníkovi ruční metodou trvala celý den. Žádná špína pro něj není nepřekonatelný problém.

Řešení pro všechny typy

Betonové podlahy, lité podlahy, linolea, marmolea, altra, ale i dlažby jsou pro strojové čištění jako stvořené. Pro hloubkové čištění a menší plochy se používají kotoučové stroje. Silné znečištění se pucuje speciálními kotouči, takzvanými pady.

Tím ale nabízená péče o podlahy nekončí. Po mytí podlahy je vhodné nanést polymerový vosk. Ten podlahu chrání před nečistotami, snižuje její kluzkost a zlepšuje vzhled podlahy. Voskování podlah je vhodné na PVC, marmoleum, přírodní kámen, ale i dřevěné parkety. Díky voskování podlaha nejen skvěle vypadá, neničí se, ale hlavně se do ní nezanáší špína.

Čistota půl zdraví

Ceny za mytí automatem s kartáči začínají od 4 korun za metr čtvereční. Kotoučáky s padem, které jdou více do hloubky, se kalkulují od částky 12 korun za metr čtvereční. Při strojovém mytí ploch garáží nad 1500 m2 lze vyjednat slevu.

Dobře udržovaná podlaha dokáže zlepšit celkový dojem z interiéru a dělá klientovi solidní renomé. Čistota je nejen půl zdraví, ale z hlediska byznysu i dobrý marketingový tah. V prostředí s čistou voňavou podlahou se lépe nakupuje, lépe uzavírají smlouvy, snadněji uzavírají kšefty a práce, ta tam jde pak sama od ruky.

Předchozí článekVýběr luxusní postele
Další článekAkné a jak mu zabránit
- Reklama -

Must Read

Jak si užít poslední letní dny

Léto se nám pomalu blíží ke konci a my tak máme hlavu v smutku, jak dokázalo tak rychle uběhnout. Někteří z nás...

Alkohol a sport

Není snad ani třeba zmiňovat, že alkohol je pro každého z nás škodlivý, protože naše tělo ohrožuje a působí jako jed. Trpí...

Nastartujte si fyzičku a buďte odolní proti virózám!

Krásné, štíhlé tělo, ideální spalování, rychlý metabolismus a fyzičku na jedničku. Kdo by pohrdl? Patříte-li k těm šťastlivcům, kteří jsou políbeni štěstěnou...

Sportovní legíny

Sportovní oblečení je určeno především ženám, které milují sport. Ať už aerobic, běhání, fitness či crossfit. Důvodů, proč si pořídit hned několik kousků sportovního...

Horoskop – Beran

Prvního půl roku bude Beran stejně hyperaktivní, jako doposud, ale v druhé půlce se Uran po letech připravuje vyklidit pole, což přinese úlevu...
- Reklama -