- Reklama -
DomůAktualityTchaj-wan je světovou jedničkou v ochraně luskounů

Tchaj-wan je světovou jedničkou v ochraně luskounů

Luskouni jsou nejčastěji obchodovanými savci na světě. Pokud se jim náhodou podaří uniknout lovcům a dostanou se do záchranného centra, kvůli své nervózní povaze a zvláštním stravovacím návykům mají stále problém přežít žaludeční vředy a vnitřní krvácení.

Udržet luskouny v zajetí při životě se tak stalo jedním z nejnáročnějších úkolů. Tchaj-wan se však v posledních dvou desetiletích stal nejzkušenějším ochráncem luskounů na světě. 

Dokonce i týmy z Hongkongu, Japonska a Německa přijely sbírat znalosti od tchajwanských odborníků na luskouny.

V tchajpejské zoologické zahradě je možné najít nejveselejší luskouny každé odpoledne ve tři hodiny. Když odbijí hodiny, tři luskouni, kteří se normálně pohybují pomalu, okamžitě a rychle vyšplhají na větve stromu a zadívají se na akrylovou nádobu s potravou, je to akt, který má ošetřovatelům připomenout: je čas oběda.

Zajímají Vás také další zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, proč si bobr staví přehrady a jak získává klády ze stromů nebo proč milujeme morčata jako naše mazlíčky či zda se bát či nebát jezevce, což je šelma, která si troufne i na větší zvířata.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img