- Reklama -
DomůMódaVěnujete své obuvi péči, kterou si zaslouží?

Věnujete své obuvi péči, kterou si zaslouží?

Současná doba, kdy zdražuje téměř vše, nač se podíváme, vyžaduje úspory. V podstatě na všech frontách. A ty zahrnují i vhodnou péči o oblečení a obuv. Na tu se v následujícím článku zaměříme.

Pokud už do nějakého výrobku investujeme, je v našem zájmu, aby nám dlouho a dobře sloužil. A na obuv to platí dvojnásob, především tu koženou. Základem péče o kožené boty je jejich správná očista, jejímž cílem je, aby nečistoty nepronikly do vláken koženého materiálu. Podceňovat byste ale neměli ani jejich skladování.

Impregnace

První péče o kožené boty v podstatě začíná záhy poté, co si je přineseme z obchodu. Je jí tzv. impregnace, tedy ošetření speciálním přípravkem, který zvýší jejich odolnost proti vnějším vlivům. Naimpregnovaná kožená obuv bude dobře odolávat vodě (nepromočí se) i znečištění.

Jak vyčistit kožené boty?

Impregnací ale péče o koženou obuv nekončí. Budete-li chtít, aby pořád vypadaly jako nové, neobejdete se bez jejich pravidelného čištění. K té vám poslouží vosk, speciální krém, popřípadě čisticí pěna na boty. Ta je vhodná především pro čištění kožených sneakersek.

Péče o semišové boty

Specifická je péče o semišové boty. Na ně lze použít zmíněnou čisticí pěnu, popřípadě speciální šampony. Boty nejprve navlhčete houbičkou a následně na ně naneste pěnu či šampon. Nechte jej zaschnout, a nakonec použijte kartáč na boty. Nakonec je znovu naimpregnujte.

Nepodceňujte skladování

Důležité je také správné skladování obuvi. Uvědomte si, že kožená a semišová obuv musí dobře dýchat. Budete-li ji proto uchovávat například v plastových taškách, může vám zplesnivět. Mnohem lépe uděláte, když ji zabalíte do papíru.

Co říci na závěr? Snad jen to, že pokud zkrátka svým botkám věnujete péči, kterou si zaslouží, budou vám dlouho a dobře sloužit. A po celou dobu budou jako nové.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img