- Reklama -
DomůZajímavostiČokoláda a její vliv na zdraví

Čokoláda a její vliv na zdraví

Milujete čokoládu a nedokážete si bez ní představit den? Pak děláte to nejlepší pro vaše zdraví.

Vědecké studie ukázaly, že hořká čokoláda – pardon, mléčná a bílá čokoláda se nepočítají – je bohatá na antioxidanty a plná živin, díky čemuž je tato hořkosladká pochoutka oblíbenou superpotravinou .

1. Hořká čokoláda může pomoci předcházet srdečním chorobám a snížit riziko mrtvice

Metaanalýza zveřejněná v červenci 2020 v European Journal of Preventive Cardiology zjistila, že konzumace čokolády jednou týdně byla spojena s o 8 procent nižším rizikem ucpání tepen. 

2. Čokoláda může zabránit ztrátě paměti a zlepšit vaši náladu

Studie ukazují, že konzumace hořké čokolády s vysokým procentem kakaa, například 70 procent, může prospět vašemu mozku. Čokoláda stimuluje nervovou aktivitu v oblastech mozku spojených s potěšením a odměnou, což zase snižuje stres a zlepšuje vaši náladu.

3. Hořká čokoláda může zlepšit hladinu cukru v krvi a snížit riziko rozvoje diabetu

Jíst čokoládu každý den nezní jako nejlepší způsob prevence diabetu , ale studie ukázaly, že zdravé množství hořké čokolády bohaté na kakao může ve skutečnosti zlepšit to, jak tělo metabolizuje glukózu, když se jí jako součást zdravé stravy. 

4. Čokoláda je dobrá pro vaše střeva a může pomoci při hubnutí

Jíst čokoládu každý den se pravděpodobně zdá jako poslední způsob, jak zhubnout, ale výzkum naznačuje, že hořká čokoláda může hrát roli při kontrole chuti k jídlu, což by zase mohlo pomoci při hubnutí. Konzumace hořké čokolády před jídlem nebo po něm spouští hormony, které signalizují mozku, že jste sytí. 

5. Bojuje proti volným radikálům a může hrát roli v prevenci rakoviny

Podle American Cancer Society může konzumace stravy bohaté na flavonoidy, kterých je čokoláda plná, pomoci předcházet poškození buněk, které je často předzvěstí mnoha druhů rakoviny. V tomto případě byste ale museli čokolády sníst opravdu kvanta, což by se nemile projevilo na vaší váze. 

Obsahuje také pořádný kus kalorií a tuku, takže dbejte na svůj denní příjem. Každá značka čokolády se také zpracovává jinak, proto ji nakupujte zejména tam, kde vám poskytnou informace o původu čokolády a budete tak mít jistotu, že do svého těla dáváte to opravdu nejkvalitnější. Jedním z prodejců opravdu kvalitní čokolády je třeba Mountain gorilla Chocolate. 

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img