- Reklama -
Domů Zdraví Škornice nejen na podporu erekce

Škornice nejen na podporu erekce

Škornice patří mezi vytrvalé byliny se stále zelenými nebo opadavými listy, které rostou buďto v trsech, nebo z plazivých rozvětvených oddenků. Vyrůstají samostatné listy a současně i stonky s květenstvím, stonky mohou být s listy i bezlisté. O jejích účincích by měl vědět každý muž nad čtyřicet let. U nás sice není tolik známá, ale v čínské medicíně jí věří už tisíce let.

Kde se škornice užívala?

Tato bylina se poprvé jako léčivá rostlina objevila v tradiční čínské medicíně. Užívala se k léčbě impotence, předčasného výronu semene, neplodnosti a navrácení vášně. Traduje se, že jeden pastýř koz pozoroval u svých kozlů nadměrnou sexuální aktivitu. Snažil se vypátrat, jak je to možné a přišel na to, že kozlové spásají škornici, která na ně působila jako afrodiziakum.

Škornice navíc dokáže rozšiřovat cévy, takže pomáhá při prokrvení končetin i mozku a při pravidelném užívání snižuje pocit únavy a zabraňuje nastupujícím příznakům ztráty paměti. Také zmírňuje bolesti kloubů a funguje na zklidnění a posilnění imunitního systému.

Škornici si můžete pěstovat doma

Je velmi dobrou zprávou, že škornice není vůbec složitá na pěstování. Patří mezi nejméně náročné rostliny, je mrazuvzdorná a není problém ji vysadit v zahradě. Stačí k tomu vlhká a humusovitá půda. Zároveň musí být ve stínu, vhodná je tedy skalka, která poskytuje dostatek místa a škornici se tam bude dařit. První květy plodí po roce na jaře.

Škornice jako přírodní viagra

Někteří vědci tvrdí, že nebude trvat dlouho, a škornice se stane přírodní viagrou. Díky tomu, že obsahuje flavonoid icariin, podporuje erekci a zabraňuje okamžité ejakulaci. Navíc obsahuje vitamin E, steroly a tanin. Nejdůležitější složkou je ale již zmíněný flavonoid icariin, který je velmi podobný syntetickému sildenafilu, který se používá do viagry.

Jak se škornice užívá?

Nejčastější je používání extraktu. Příprava je jednoduchá, stačí přidat malé množství škornice do vody, džusu či jiné tekutiny a po zamíchání vypijeme. Tento nápoj stačí pít pouze jednou denně. Mimo extraktu si ale lze zakoupit drcené listy, které se hodí do vroucí vody a vaří po několik minut. Účinky se dají pozorovat už po 2 až 4 hodinách od použití, ale dokonalého afrodiziakálního účinku se dá dosáhnout pouze pravidelným užíváním.

Škornici můžete zakoupit v eshopu Energie života.

- Reklama -

Must Read

Jak si užít poslední letní dny

Léto se nám pomalu blíží ke konci a my tak máme hlavu v smutku, jak dokázalo tak rychle uběhnout. Někteří z nás...

Alkohol a sport

Není snad ani třeba zmiňovat, že alkohol je pro každého z nás škodlivý, protože naše tělo ohrožuje a působí jako jed. Trpí...

Nastartujte si fyzičku a buďte odolní proti virózám!

Krásné, štíhlé tělo, ideální spalování, rychlý metabolismus a fyzičku na jedničku. Kdo by pohrdl? Patříte-li k těm šťastlivcům, kteří jsou políbeni štěstěnou...

Sportovní legíny

Sportovní oblečení je určeno především ženám, které milují sport. Ať už aerobic, běhání, fitness či crossfit. Důvodů, proč si pořídit hned několik kousků sportovního...

Horoskop – Beran

Prvního půl roku bude Beran stejně hyperaktivní, jako doposud, ale v druhé půlce se Uran po letech připravuje vyklidit pole, což přinese úlevu...
- Reklama -