- Reklama -
DomůBydleníRelax na zahradě s dětmi - víte, jak upravit prostor, aby si...

Relax na zahradě s dětmi – víte, jak upravit prostor, aby si ho vychutnal každý člen rodiny?

Zahrada by měla být pro každého oáza klidu, odpočinku, ale i zábavy a možná práce. Využití zahradní prostor tak, aby sloužil stejně tak k užitku jako k zábavě přitom není zas tak složité. Pojďte se podívat na několik tipů, jak vytvořit na zahradě prostor pro každého.

Zahrada s velkým Z

Aby byla zahrada, opravdu zahrada a naplno využila svůj potenciál, který nabízí, je důležité vytvořit užitný prostor. Co to znamená? No na každé správné zahradě by neměl chybět záhonek pro pěstování domácích rajčat, paprik, okurek nebo bylinek.

Bez krásných a voňavě kvetoucích květin by také byla o něco méně lákavější. A poslední věc z botaniky jsou stromy. Je pravda, že málokdo chce na zahradě stromy, protože pouze zabírají místo, padá z nich listí a přidělávají práci.

No jo, ale představte si horké letní dny, kdy každá živá bytost, dokonce i pes vyhledává chládek a stín. A přesně proto by strom na zahradě nesměl chybět! Nehledě na to, že v případě ovocných stromů vám doslova přinesou ovoce.

Dětský koutek

Jestliže je i vaše domácnost plná dětského křiku a radosti, myslete na tyto malé rošťáky i při realizaci zahrady. Není nutné zdůrazňovat důležitost pohybu pro zdraví dětí. A právě to zahrada dokáže zajistit, když zrovna není čas běhat po hřišti.

Pravděpodobně nechcete mít plnou zahradu dětských prolézaček, ale to ani není potřeba. Aby se děti na zahradě vyřádily a v noci spali jako miminka, stačí trampolína, bazén nebo dětská zahradní houpačka, která se pověsí na již zmiňovaný strom.

Nakonec proč jim nepostavit i menší prolézačku s klouzačkou. Tyto dětské potřeby ve výsledku tolik místa nezaberou a vy budete mít klid sami pro sebe. A za bazén budete rádi určitě i vy.

Společné chvíle

A teď se s námi nalaďte na vlnu letních dnů. Tyto dny doprovází rodinné grilování, které zaplní nejen vaše žaludky, ale i srdce díky příjemným společným chvílím. Proto za úvahu stojí i zahradní gril nebo krb a nějaké posezení.

Na zahradní párty můžete nakonec pozvat přátelé, děti si budou společně hrát, skákat, běhat nebo i malovat a kreslit. A vy mezitím můžete vést příjemnou konverzaci s dospěláky. Protože, upřímně, tato konverzace rodičům často schází.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img