- Reklama -
DomůMódaProč vysoké podpatky a co k nim?

Proč vysoké podpatky a co k nim?

Proč my, ženy rady a s oblibou nosíme vysoké podpatky? Vždyť přiznejme si na rovinu, tyto boty nejsou vůbec pohodlné, bolí nás v nich nohy a ne každá umí v nich 100% chodit. Pokud mluvíme o pohodlnosti, tak určitě raději sáhneme po nízkých teniskách nebo balerínách. Proč je tedy nosíme? Odpověď je jednoduchá, neboť tvarují výborně postavu, postoj a celkový vzhled těla je elegantní, vznešený. Věděli to i v minulosti, proto ti, kteří nosili podpatky byli lidé moci, a ti co je nosili vzbuzovaly u jiných důstojnost a grácii. Vzpomeňme si na historické filmy a ihned si všimneme, že podpatky nebyly jen výsadou žen, ale i mužů vyššího postavení, což trvalo až do období osvícenství. V současnosti jsou ale podpatky čistě ženskou výsadou a na základě výšky podpatku se měří nezávislost, dominance a přesvědčení. Ke nám Evropanům se dostali z Persie a staly se tak nejlepší kamarádky nás žen.

Tak jako všechno oblečení, bižuterie, kožené kabelky prošly jistou evolucí, tak to stejně platí iu bot s vysokým podpatkem. Kromě toho, že se tyto boty staly jen výsadou žen, tak se mění jejich vzhled a výška. Určitě si pamatujete na panovníka Ludvíka XIV, který mohl mít jen on nejvyšší podpatek, neboť byl velmi nízkého vzrůstu. Naštěstí toto už nikde neplatí a tak si ženy mohou vzít boty na takovém podpatku, jaký vyhovuje jim.

Co však ke vysokým botám nosit? Současné trendy v módě toho povolují opravdu hodně, takže máme v tomto volné ruce. Mnoho módních blogerek staví na kreativitu a tak si k vysokým podpatkem vezmou i kožený batoh, co kdysi by bylo jistě nepřípustné. Víme, že batoh byl kdysi v minulosti možný kombinovat pouze ke sportovnímu oblečení, tak teď si s lehkostí můžete tento doplněk doladit ke vysokým botám. Stačí jen malý kousek krativity a tato kombinace bude i v tomto případě vypadat velmi dobře a moderně. Ideální si je koupit v tomto případě koženou kabelku a batoh v jednom, a tak závisí už jen od naší nálady, jakou kombinaci si vybereme a na co máme momentálně chuť.

Také se upouští od sportovního ducha kabelek a tak si můžeme všímat, že dámy nosí k vysokým podpatkem i crossbody kožené kabelky. Je to proto, že se potřebují cítit pohodlně a tak nemají zbytečně zatíženy obě ruce. Jde jistým způsobem io pocit volnosti. Co však k vysokým podpatkem patří na 100% jsou elegatní věci. Od sukně po sako, přes elegantní kabelku. V této kombinaci se můžeme cítit jistě a nemusíme se bát nějakého módního překlepu.

Milé dámy, i když elegantní outfit je to, co vysokým podpatkem přistane na 100% tak popusťte uzdu kreativitě a přejděte na ulicích kombinacích, které jsou jistým způsobem nepřípustné, odvážné, ale o to víc trendy a moderní. Těšíme se, pokud uvidíme dámy, které se nebojí a ukáží, že podpatky nejsou jen čistou výsadou elegance.

Zdroj obrázků: www.google.cz

————————————————————————————————–

Proč my, ženy rady a s oblibou nosíme vysoké podpatky?

Předchozí článekAkné a jak mu zabránit
Další článekČokoláda
- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img