- Reklama -
DomůCestováníÚdržba, kterou zvládnou i ženy

Údržba, kterou zvládnou i ženy

Ženy to nemají ve spojitosti s auty vůbec snadné. Snad každý muž na světě, který kdy řídil auto a potkal méně zkušeného řidiče řekl: “To řídí určitě nějaká ženská.” Jsme v 21. století a neustále jsou ženy v tomhle ohledu odsuzovány na základě nějakých předsudků. Pojďte s námi zbořit zaryté mýty a naučte se jak na auto.

Mějte přehled o tom, v čem jezdíte

V první řadě bychom si měli říct, že je podstatné vědět, v jakém autě vlastně jezdíte. Existuje mnoho vtípků o tom, jak žena odpovídá na otázky, v jakém jezdí autě, barvou. S tím se rozlučte a poznejte svoje auto. Je dobré vědět, jaká je značka vašeho vozidla, model, rok výroby a není špatné vědět i něco málo o výkonu, tím jednoznačně uděláte dobrý dojem.

Samozřejmě vědět tyto věci je naprostý základ. Pravděpodobně jezdíte i pravidelně na benzínové pumpy, proto byste si měli být na 100% jisti, na jaké straně máte nádrž a především na jaké palivo vaše auto jezdí.

Pravidelná údržba

V rámci pravidelné údržby je podstatných několik kroků.

Především byste měli vědět, jak často měnit olej v autě. Každý rok či každých 15 tisíc km je dobré navštívit servis, kde vám vymění olej a příslušné filtry.

S tím souvisí i další vědomosti. Vzhledem k tomu, jak dnes servisy fungují, nenechte se napálit a vždy buďte připraveni na to, co po nich vlastně chcete. Velice často v servisech zkoušejí to, že by vám tam opravili ještě to či ono. Vždy jim řekněte dopředu, že o každé věci, na které nejste domluveni, chcete být informováni dřív, než to začnou opravovat. Předejdete tak nepříjemným situacím a možná i zbytečným platbám.

Především u nafty platí, že je dobré přidávat aditiva do nafty. Ty napomáhají hlavně  k čištění motoru obzvlášť, když tankujete méně kvalitní palivo. Také zabraňují zamrzání kapaliny, což je důležité samozřejmě v zimě.

Výměna kola

Nesmíte zapomenout ani na ty nepříjemné situace. Může se kdykoliv stát, že dostanete defekt, kolem projede během hodiny maximálně jedno auto a navíc nebude ani ochotné zastavit. Proto je dobré si umět vyměnit kole svépomocí.

Veškeré potřebné věci byste měli nalézt v autě. Stačí vzít hever, trochu nadlehčit auto a potom pomocí klíče, povolit šrouby. Jakmile máte šrouby povolené, můžete auto zvednout tak, aby kolo bylo úplně ve vzduchu a šrouby úplně vymontovat. Nasadíte rezervu pomocí jednoho šroubu, přidáte i ostatní a opět pořádně dotáhnete až po té, co je kolo zcela na zemi a pod plnou vahou auta.

Není to nakonec žádná věda. Konečně chlapům můžete ukázat, že to zvládnete i bez nich!

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img