- Reklama -
DomůZajímavostiNejoblíbenější svatební místa v České republice

Nejoblíbenější svatební místa v České republice

Svatba je nezapomenutelným zážitkem každého zamilovaného páru. Předchází mu celé dlouhé měsíce plánování. Jednou z prvních záležitostí, kterou je třeba domluvit, jsou svatební místa. Od volného termínu vámi zvolené lokality se totiž bude pravděpodobně odvíjet všechno ostatní. Ono totiž zvolit datum a na něj se snažit napasovat všechno ostatní je možné, když svatbu vybíráte hodně dopředu, například dva roky.

Hrady, zámky, hotely

Právě hrady, zámky a hotely hrají při výběru konání svatby prim. Svatební katalog nabízí celou řadu takovýchto míst, která jsou luxusní, ale i cenově dostupná. Mezi ty nejluxusnější patří zámek manželů Cusumano, který nese název Chateau Mcely. Pokud byste plánovaly svatbu zde, je zapotřebí zorganizovat svatbu minimálně rok dopředu. Každoročně se zde koná na 30 svateb, nejvíce v létě. Zámek ale nabízí krásný zážitek v jakémkoli ročním období.

Statky

V poslední době se velmi oblíbenými staly také statky. Ačkoli se na první pohled může zdát, že se jedná o jednoduchou svatbu, není tomu tak. Typickým příkladem je statek Zikmundov, který vypadá jednoduše, nicméně jeho majitel do něj musel vložit okolo 20 milionů korun. Kromě prostorů pro konání svatebního obřadu i hostiny vznikl i prostor pro přespání až 18 hostů. Kouzelné jsou také okolní prostory: Zikmundov se nachází v lesech se svěží zelení, což je pro svatební fotky jako dělané.

Zámek poblíž Prahy

Zejména Pražáci si nejčastěji jako místo konání své svatby vybírají Chateau Havel. Můžete si vybrat, zda pro konání svatebního obřadu zvolíte zámeckou zahradu nebo přiléhající kapli ze 13. století. Novomanželé se mohou ubytovat ve věži a užít si i nějaké to wellness. Podávat můžete okázalé několikachodové menu nebo třeba jen uspořádat grilovačku s rautem. Svatbu na míru vám pomůže připravit svatební koordinátor.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img